Зеленський про авіактастрофу в Ірані: Я не міг публічно говорити, що нас збили

11:49, 25.01.2020
Зеленський про авіактастрофу в Ірані: Я не міг публічно говорити, що нас збили

Президент Володимир Зеленський розповів, що не міг одразу повідомити про те, що літак компанії МАУ збили іранські військові, хоча версія "технічної несправності" була виключена. 

 

Про це він сказав в інтерв’ю для ізраїльського "9 каналу"

 

"І я до них поїхав (до родичів загиблих – УП). Я до них поїхав, я не міг в публічному полі говорити: "Нас збили", але я приїхав до них і сказав: "Крім співчуття і так далі, я приїхав до вас з важливою інформацією. Хочу, щоб ви точно знали, це на сто відсотків не технічна помилка. і не помилка ваших рідних, і не помилка нашого професійного екіпажу", - сказав він.

 

За словами Зеленського, на другий день після авіакатастрофи йому було відомо, що літак збили військові. Проте повідомити публічно про це він не міг. Для цього, каже президент, потрібні були докази.

 

"Я вважаю, що ми зробили кілька важливих кроків, які дали нам можливість натиснути на іранську сторону, і вони визнали, що це була не технічна поломка або помилка нашого екіпажу і літака МАУ", – сказав президент.

 

За його словами, досягти зізнання Ірану у збитті літака Україні допомагали США, Велика Британія та Канада. Також було спілкування із ізраїльською стороною.

 

"...Ми змогли добитися того, що на рівні президента, не тільки міністра оборони, але і на рівні президента, на всіх дипломатичних рівнях іранська сторона визнала, що український літак був збитий їх ракетою", – заявив Зеленський.

 

Вирішальну роль у зізнанні іранців зіграли українські спеціалісти, що вилетіли на місце аварії для розслідування. "...Ми зібрали 45 кращих фахівців, вони на місці нам показали і натиснули", – каже президент.. 

 

Зі свого боку влада змогла досягти того, що українських фахівців допустили до місця трагедії. Це стало можливим, зокрема, через комунікації українського президента із іранським колегою. 

 

Як повідомляла УМ,  СБУ розслідує катастрофу літака МАУ в Ірані за трьома статтями 

 

Влада Ірану визнала, що український літак був збитий ракетою. Відповідальність за збитий літак МАУ взяв «Корпус вартових ісламської революції» Протести поширилися по всьому Ірану, включаючи такі великі міста, як Шираз, Ісфахан, Хамедан і Орумія.

 

Протягом декількох днів іранські офіційні особи рішуче заперечували свою провину.

 

Потім в Ірані заявили про арешт деяких осіб через збиття українського літака над Тегераном.

 
Раніше повідомлялося, що Україна отримала доступ до чорних скриньок літака МАУ, який розбився під Тегераном, та записів диспетчерів з центру управління польотами аеропорту іранської столиці.
 

Нагадаємо, раніше представник влади Ірану заявив, що розслідування авіакатастрофи літака МАУ може зайняти від одного до двох років. Також повідомлялося, що Тегеран має намір самостійно отримати дані самописців, що може зайняти до двох місяців.

 

Україна просить Іран передати їй «чорні скриньки» літака МАУ.

 

Іран відмовився від планів відправити «чорні скриньки» Україні

 

Нагадаємо, 19 січня в аеропорту “Бориспіль” приземлився літак з тілами українців, які загинули внаслідок авіакатастрофи літака МАУ в Ірані.

 

В аеропорту "Бориспіль" 19 січня відбулася церемонія вшанування пам’яті загиблих унаслідок катастрофи літака компанії "Міжнародні авіалінії України" в Тегерані.