Transparency International: правосуддя не може бути заручником побажань держави-агресора

15:17, 29.12.2019
Transparency International: правосуддя не може бути заручником побажань держави-агресора

У Transparency International назвали «політичним» рішення про включення до списку на обмін колиніх беркутівців, обвинувачених у вбивстві 48 і пораненні 80 людей на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року.

 

«У цій ситуації немає єдиного очевидно правильного людського вибору. Ми розуміємо, що це рішення влади на вимогу Кремля підважує цінності верховенства права, справедливості та гідності та може розділити суспільство, посіявши ненависть між різними групами українців. Коли суспільство постає перед таким складним вибором, справедливість має захистити незалежний арбітр — суд та прокуратура. На жаль, ані суд, ані прокуратура не змогли виконати свій конституційний обов’язок у справі про розстріли Героїв Небесної Сотні», – йдеться у повідомленні ТІ.

 

В організації назвали загрозою для системи правосуддя та верховенства права заміну прокурорів у справі та «очевидний тиск на суд» для зміни запобіжних заходів та звільнення ексберкутівців.

 

«Обвинувачені вже не один рік перебувають під вартою — найсуворішим запобіжним заходом за вчинення масових вбивств на Майдані в лютому 2014 року. Головне, що досі всі обставини справи та вже продемонстровані в суді докази підтверджували доцільність і необхідність взяття під варту цих осіб до винесення їм вироків. Натомість ми стали свідками того, як різко та очевидно система правосуддя підміняє закон політичним рішенням. Без вироку у справі тa всупереч законним підставам вчиняються дії, спрямовані на зміну запобіжних заходів обвинуваченим з метою звільнення беркутівців з-під варти», – наголосили в організації.

 

Подібні дії влади руйнують довіру до системи правосуддя та спроб її реформувати.

 

«Адже будь-які спроби очищення прокуратури та судів втрачають свою доцільність, коли натикаються на політичне «ручне» керування з боку влади всупереч вимогам закону. Держава Україна ризикує поставити свою систему правосуддя в заручники побажань держави-агресора», – сказали в ТІ.

 

Transparency International вимагає від влади знайти правовий спосіб урегулювання ситуації та забезпечити незалежність прокуратури та судів.