Аваков: Україна може погодитися на компроміс щодо контролю над кордоном

09:57, 10.12.2019
Аваков: Україна може погодитися на компроміс щодо контролю над кордоном

Українська поліція зайде на окуповані території Донецької та Луганської області, коли їх залишать незаконні збройні формування, і готова патрулювати з "представниками територіальних громад".

 

Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у коментарі Hromadske на полях саміту нормандської четвірки у Парижі.

 

"Це дуже важкий перехідний період, він триватиме пів року або й рік, але ми готові пройти. Але це буде потім, коли усі зі всім погодяться, а поки ми бачимо, що Путін не готовий повернути нам кордон", – сказав Аваков.

 

На уточнювальне запитання, чи йдеться про спільне патрулювання з так званою "народною міліцією", яка зараз має контроль на окупованих територіях, Аваков відповів: "Я ж вам сказав – територіальних громад".

 

 

 

Він сказав: "Компроміс може бути: ми не за місяць візьмемо кордон, а за два дні. Ось у нас є 408 км кордону. Ми будемо кожен день зменшувати – і за день до виборів раз! У нас під контролем весь кордон. Чим не компроміс?", – заявив міністр.

 

При цьому він додав, що президент Володимир Зеленський "чітко сказав" на переговорах: "Ми стоїмо спочатку на безпеці, а потім вибори, а потім все інше".

 

9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

 

Як писала УМ, у комюніке за результатами «нормандського саміту» йдеться про розведення, обмін полонених, а також припинення вогню на Донбасі. 

 

Водночас на зустрічі лідерів «нормандської четвірки» президенти України та Росії Володимир Зеленський та Володимир Путін не домовилися про проведення виборів на окупованому Донбасі та виведення звідти російських військ.

 

Зеленський пропонував провести вибори через півтори доби після виведення іноземних військ з Донбасу, але Путін на це не погодився.

 

Також Україна та Росія не досягли домовленості про новий контракт на транзит та постачання газу за підсумками переговорів президентів.