Українці зможуть взяти кредит на купівлю землі під 3-5% річних — Мінекономіки

14:28, 15.11.2019
Українці зможуть взяти кредит на купівлю землі під 3-5% річних — Мінекономіки

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повідомили, що у разі ухвалення депутатами закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, на купівлю землі можна буде взяти кредит під 3-5% річних.

 

Про це повідомив міністр розвитку економіки Тимофій Милованов.

 

«Відсоткова ставка по кредитах на покупку землі буде 3-5%. Більше деталей згодом», — повідомив Милованов 15 листопада у Facebook.

 

Зазначимо, що в уряді разом із запуском ринку землі планують запустити програму пільгового кредитування для малих фермерів. Так, частину відсотків за кредитами на купівлю сільськогосподарської землі планують компенсувати з бюджету. На ці цілі у 2020 році планують витратити 4 мільярда гривень.

 

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що винесе питання продажу сільськогосподарської землі іноземцям на всеукраїнський референдум.

 

13 листопада парламент попередньо підтримав закон про ринок землі. Згідно з законопроєктом, ринок землі пропонують відкрити з 1 жовтня 2020 року. У проєкті встановили правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається купівля землі юрособами, бенефіціарними власниками яких є іноземці та особи без громадянства.

 

Нагадаємо, що відповідно до останніх опитувань групи «Рейтинг», 73% українців виступають проти скасування мораторію на продаж землі, водночас 70% підтримують надання фермерам права продавати та дарувати свої земельні паї, але виключно українцям та українським компаніям.

 

Зеленський вирішив провести референдум про продаж землі іноземцям.
 
 

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов представляв проєкт закону "Слуги народу" про скасування мораторію на продаж сільгоспземлі №2178-10 під крики "Ганьба!" і в оточенні противників такого закону.

 

Президент України Володимир Зеленський вранці 13 листопада збирав фракцію "Слуги народу" через питання ринку землі.

 

Зранку мітингувальники під Верховну Раду принесли труп свині у труні і похоронні вінки.

 

«Європейська Солідарність» запропонувала розробити новий законопроєкт про землю.

 

13 Верховна Рада у першому читанні та за основу проголосувала за закон про продаж землі.