Гончарук розповів, як можна збільшити зарплату для вчителів до $4 тис

11:59, 15.11.2019
Гончарук розповів, як можна збільшити зарплату для вчителів до $4 тис

Щоб збільшити зарплати для вчителів до 4 тис. доларів, уряду потрібно зменшувати витрати на державний апарат, збільшити зростання економіки та підвищувати податки.

 

Про це прем’єр-міністр України Олексій Гончарук розповів в ефірі каналу "1+1",/

 

Прем’єр-міністра запитали, коли вчителям будуть платити 4 тис. доларів, адже після першого читання в бюджеті на освіту виділили додаткові 9 мільярдів гривень, тобто витрати збільшились на 13%.

 

"Ми хотіли б платити (4 тис. доларів вчителям - ред.) і сьогодні. Але питання в тому, щоб щось платити, - їх потрібно десь взяти. Це означає, що для цього треба підвищити податки, що також ляже тягарем на підприємців і усіх інших. Потрібно шукати гроші. Зменшувати в наступному році витрати на державний апарат, щоби менше витрачати на стіни, державні органи, чиновників", - сказав Олексій Гончарук.

 

Прем’єр-міністр додав, що також потрібно, щоб зростала економіка, і для цього він почав з будівництва доріг.

 

"Тому що це, в тому числі, драйвер економіки. Якщо ти вкладаєш в дороги – це робочі місця, кар’єри, техніка. Це посилює економічне зростання. Це те, що нам потрібно, як країні", - сказав Олексій Гончарук.

 

Окрім того, прем’єр-міністр додав, що цього року в уряді вирішили не підвищувати податки в новому проекті бюджету, а намагалися знайти кошти.

 

Нагадаємо, Верховна Рада кхвалила  Держбюджеті-2020.