«Нафтогаз» арештував рахунки компанії «Газпрому», яка випускала євробонди в Японії

11:33, 11.11.2019
«Нафтогаз» арештував рахунки компанії «Газпрому», яка випускала євробонди в Японії

"Нафтога"з домігся арешту рахунків компанії, яка випускала на азійських ринках євробонди "Газпрому2. Арешт наклали для виконання рішень Стокгольмського арбітражу, в межах якого Газпром винен Нафтогазу майже 3 мільярди доларів.

 

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на інформацію, яка міститься у меморандумі про випуск нових євробондів Газпромом.

 

Так, суд наклав арешт на компанію GazAsia Capital S.A., яка раніше випускала євробонди Газпрому, випущені у японських єнах.

 

Як повідомляла УМ, що у Нафтогазі очікують стягнути всю суму боргу російського Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу у 2020 році. Активи російської компанії стягнуть у Нідерландах, де вже тривають суди про конфіскацію на користь Нафтогазу.

 

6 листопада у Газпромі заявили, що умовами для продовження транзиту газу через Україну є анулювання вимог України до Газпрому на 22 мільярди доларів та відновлення прямого постачання російського газу до України.

 

Раніше у Нафтогазі повідомляли, що Російський Газпром надіслав офіційну відмову постачати газ до України напряму. Це порушує контракт, що діє між Україною та Росією, через що Нафтогаз вимагає у Газпрому компенсації у новому позові до Стокгольмського арбітражу.