Лукашенко визнав Росію учасницею війни на Донбасі

16:29, 08.10.2019
Лукашенко визнав Росію учасницею війни на Донбасі

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Росія є стороною конфлікту на Донбасі.
 
Як повідомляє БЕЛТА, на міжнародній конференції "Європейська безпека: відійти від краю прірви" Лукашенко закликав країни Європи приймати більш активні і дієві заходи, щоб зупинити війну на Донбасі.
 
Він заявив, що Білорусь готова зіграти свою роль в миротворчому процесі, якщо на це буде воля і домовленість України і Росії.
 
"Ми не можемо стояти осторонь. Це й наша Україна. Білорусь, Росія, Україна - це щось єдине. Не хочу сказати "один народ"- це когось бісить. А фактично - один народ. І ми воюємо, не можемо розібратися.
 
І не треба говорити, що це не конфлікт Росії та України. Тут обізнані люди, і ці заяви нікому не потрібні. Так, не треба ігнорувати керівників невизнаних ЛНР і ДНР. Вони є, їх уникати не можна. Це питання домовленостей. Але важливо, щоб головні сторони вплуталися в розгляд цього конфлікту і прийняли рішення", - сказав він.
 
Водночас, якк пишуть російські ЗМІ, прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков не погодився з оцінкою Лукашенко.
 
"Не важливо, хто кого ким вважає, важливо, хто готовий виконувати взяті на себе зобов'язання, а хто не готовий. Головне - важливо допомогти Україні впоратися з цією життєво важливою для неї проблемою південного сходу, допомогти Україні вирішити цю проблему", - заявив Пєсков.
 
Нагадаємо, раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що чим тісніші будуть стосунки Білорусі з Україною, тим більше будуть тиснути на обидві держави.