Тюремники пояснили покарання Олени Зайцевої виправним центром (фото)

16:59, 06.09.2019

Засуджена за аварію з 6 загиблими в Харкові Олена Зайцева відбуває покарання у виправному центрі №79, а не в колонії, тому що це єдиний заклад для жінок з першою судимістю за злочини, вчинені з необережності. 
 
 
"Адміністрація ДКВС спростовує поширену деякими ЗМІ інформацію щодо направлення засудженої Зайцевої О.О. до установи виконання покарань з привілейованими умовами тримання", - йдеться в заяві.
 
Тюремники зокрема пояснили, що Зайцеву засудили за статтею "порушення правил безпеки дорожнього руху", що є злочином, вчиненим з необережності.
 
Згідно з порядком, за яким засудженим визначають вид установи для відбування покарань, особи, засуджені вперше за злочини, вчинені з необережності, направляються до виправних колоній мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання.
 
Покровський виправний центр (№ 79)
 
В Україні такий сектор для жінок лише один - при державній установі "Покровський виправний центр (№ 79)". 
 
Саме тому Зайцеву направили для відбування до цього виправного центру. 
 
У службі додали, що порядок та умови відбування покарання в цьому центрі організовано відповідно до вимог кримінально-виконавчого законодавства.
 
Тюремники також додали, що всі в’язниці в Україні працюють над створенням належних умов для відбування кримінальних покарань, щоб забезпечити дотримання прав людини в місцях позбавлення волі, а також попередити подання скарг засудженими до Європейського суду з прав людини.
 
Мелітопольська установа виконання покарань (№ 144)
 
Державна кримінально-виконавча служба також оприлюднила фото з різних колоній, якими мала на меті показати, що умови в цих закладах не відрізняються від умов у Покровському виправному центрі. 
 
Як відомо, раніше адвокат постраждалих Лариса Матвєєва заявила, що виправні центри, згідно з законом, виконують покарання у вигляді обмеження волі стосовно осіб, засуджених за злочини невеликої та середньої тяжкості.
 
Тоді як Зайцева та другий учасник аварії Геннадій Дронов, за її словами, були засуджені саме за тяжкий злочин і саме до позбавлення волі (тобто ізоляції) на 10 років.