Путін погрожує Зеленському за «переслідування» Медведчука

14:55, 05.09.2019
Путін погрожує Зеленському за «переслідування» Медведчука

Віктор Медведчук (фото: 112.ua)

Президент Росії Володимир Путін каже, що якщо влада в Україні буде "переслідувати" партію його кума Віктора Медведчука, це буде великою помилкою нового президента Володимира Зеленського.
 
Про це Путін заявив на Східному економічному форумі в Росії, передають російські ЗМІ.
 
"Якщо сьогоднішня влада почне переслідування опозиції, то нічого доброго з цього не вийде ... Було б дивно, якби почалося якесь закручування гайок", - пригрозив Путін.
 
За його словами, представники Медведчука "не бігають по площах, не вимагають неможливого" і "працюють в рамках Конституції України".
 
Путін також похвалив партію свого кума, назвавши її "парламентською опозицією, яка має за собою довіру значної кількості виборців, підтверджену в ході демократичних виборів, голосуванням".
 
Він також сказав, що не бачив заяву Зеленського про іноземне фінансування "Опозиційної платформи - За життя".
 
Путін додав, що якщо така заява була, це означає, що "чинна на сьогодні влада в Києві ризикує наступити на ті ж самі граблі, на які наступало і колишнє українське керівництво в особі колишнього президента пана Порошенка".
 
 
Зазначимо, Віктор Медведчук у День Незалежності літав до Росії. Причому це був далеко не перший візит Медведчука до Москви в цьому році. У березні Віктор Медведчук та Юрій Бойко поїхали до Москви на зустріч із Медведєвим. Медведчук тоді стверджував, що в разі прямого постачання газу з Росії ціна на газ стане набагато нижчою. За словами Медведчука, предметом зустрічі було обговорення прямих поставок газу з Росії в Україну за ціною в 240-260 доларів до 2020 року.
 
Однак у Нафтогазі України посміялися з таих планів Віктора Медведчука, адже зараз Україна купує газ у ЄС за ціною 217 доларів.
 
У свою чергу Петро Порошенко зазначив, що Юрій Бойко та кум Володимира Путіна Віктор Медведчук "поповзли до Путіна на колінах".
 
Друга поїздка до Росії відбулася у червні - Медведчук та Бойко зустрілися у Санкт-Петербурзі з головою "Газпрому" Олексієм Міллером. Під час зустрічі Медведчук поскаржився, що після попереднього їхнього візиту до Росії в Україні була "бурна, негативна реакція", але їх це не тривожить, бо їм на це "наплювати". За його словами, обіцяні президентом Росії Володимиром Путіним 25% знижки на газ при прямих поставках - "промінь світла" для українців.
 
10 липня Медведчук та його однопартійці з "Опозиційної платформи - За життя" Вадим Рабінович і Юрій Бойко зустрілися в Москві з прем'єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим. Медведєв заявив, що підтримує намір партії Медведчука "відновити міжпартійний діалог". А Бойко на зустрічі заявив про нібито можливість до початку серпня підписати контракт з "Газпромом" на пряму поставку газу в Україну.