У 198 окрузі досі не можуть оголосити переможця виборів

17:23, 24.07.2019
У 198 окрузі досі не можуть оголосити переможця виборів

На Черкащині, після оголошення ЦВК про те, що у 198 окрузі – це місто Сміла, Смілянський, Кам’янський і Черкаський райони, найбільше голосів набрав Сергій Рудик, ОВК цього округу досі не оголосила переможця.


Таку затримку сам Рудик пов’язує із позицією окружної виборчої комісії, яка, на його думку, «підсуджує» його опонентці – кандидатці від «Слуги народу» Наталії Д’яченко, яка за кількістю набраних голосів посіла друге місце, повідомляє «Прочерк».


За словами Сергія Рудика, наразі ситуація подібна до тієї, що була у 2014 році, коли він змагався з Віктором Тимошенком.


На думку Сергія Рудика, опоненти намагаються відтягнути час офіційного проголошення переможця і через це висувають різноманітні претензії до результатів виборів.


«У 2014 році моя перевага була близько 500 голосів, зараз – 1015 голосів. Тоді ставка робилася на те, щоб провести перерахунок і під час перерахунку пошкодити дільничні протоколи, звернути увагу на пошкоджені документи і заявити, що тепер неможливо встановити результати виборів та визнати їх недійсними. Думаю, зараз намагаються запустити ту саму схему», – вважає пан Рудик.


Він каже, що наразі команда Д’яченко і деякі інші оскаржують через суд результати голосування на близько 80 дільницях.


«Який сенс вимагати перерахунку голосів тим кандидатам, які набрали явно мало голосів?» – запитує Сергій Рудик. Він робить висновок, що всі вони є членами єдиної команди, яка підтримує Наталію Д’яченко.


«Це ціла індустрія. Технічні кандидати в Україні заробляють, зокрема, на тому, що штампують скарги, просячи кошти у сторони, яка зацікавлена у перерахунку голосів. Паралельно вони намагаються пропонувати стороні, яка зацікавлена у збереженні результату, зняти ці свої скарги, – описує Сергій Рудик способи заробляння на виборах, які існують в Україні. – Інший спосіб заробляння: реєструють фейкові партії, які не існують у природі й ніколи не беруть участі у виборах, але заводять своїх представників у виборчі комісії, навіть на керівні посади, з тим, щоб потім надавати кандидатам різноманітні послуги».


Учора окружна виборча комісія відхилила всі скарги Наталії Д’яченко через їхню бездоказовість. Тепер комісія очікує рішень судів за позовами кандидатів, що програли, про перерахунок голосів. На думку Рудика, цього робити закон не вимагає – окружна виборча комісія має відразу після завершення підрахунку голосів оформити свою документацію і везти її в ЦВК.


Водночас Наталя Дяченко заявила «Антені», що зверталася до ОВК, тому що є розбіжності із протоколами результатів голосування, які має ОВК і її команда. І не вважає свої дії протиправними. Тож подала позов до суду, сподіваючись на справедливе рішення і можливість упевнитися правильно чи ні були пораховані голоси.


«Я не одна. Є й інші кандидати, у протоколах яких також є розбіжності у цифрах. Повинно все бути прозоро і без сумнівів», – заявляє Наталія Дяченко.


Як повідомляє Громадянська мережа «Опора», сьогодні Черкаський окружний адміністративний суд розгляне позов кандидатки в народні депутати Наталії Д’яченко до ОВК №198, яка вимагає перерахунку голосів на 80 дільницях в межах 198 округу.


Сама кандидатка в коментарі ОПОРІ говорить про 76 дільниць.


Наразі різниця між лідерами перегонів уа мажоритарному окрузі 198 - 1015 голосів. ОВК, згідно з даними сайту ЦВК, вже опрацювала 100% протоколів ДВК по одномантаному окрузі.

 

Тим часом, у 198 ОВК надзвичайна ситуація. В одного із членів комісії - Людмили Вишілової різко погіршилося самопочуття. До критичної точки 220 на 100 піднявся тиск.


Про це повідомляє у ФБ Наталя Таванець.


За її словами, це сталося після того, як на адресу пані Людмили почали надходити погрози життю, а з її сторінки в соцмережах були відправлені непристойні речі та коментарі про кандидатів.


«Працівникам "швидкої" вдалося частково стабілізувати стан жінки, їй рекомендували госпіталізацію, однак вона відмовилася, боячись за фальсифікації, які можуть здійснитися в ОВК за її відсутності та за свою безпеку під час перебування у лікарні», –зазначає Наталя Таванець.