Коболєв повідомив про понад 15 мільярдів кубометрів газу у підземних сховищах

12:25, 22.07.2019
Коболєв повідомив про понад 15 мільярдів кубометрів газу у підземних сховищах

Андрій Коболєв (фото: NewsOne)

Станом на ранок 21 липня запаси газу в підземних сховищах досягли 15,018 мільярдів кубометрів, залишилось додати 5 мільярдів кубометрів.
 
Про це повідомив у Facebook голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.
 
За його словами, до кінця сезону закачки залишилось 86 днів.
 
Коболєв зазначив, що транзит газу залишається на рівні в 303,8 мільйонів кубометрів на добу, що пов'язано із зупинкою російським "Газпромом" на ремонт двох ниток "Північного потоку", після якої обсяги транзиту зросли на 25%.
 
Як відомо, Україна з 4 квітня по 6 липня збільшила запаси природного газу у підземних сховищах на 59,8% (на 5,22 мільярдів кубометрів) - до 13,9 мільярдів кубометрів.
 
У квітні Україна почала закачування газ до наступної зими. Після завершення опалювального сезону Україна збільшила запаси природного газу в своїх підземних сховищах на 304,44 мільйона кубометрів.
 
Як писала "УМ", прем'єр-міністр Володимир Гройсман погрожує Коболєву відставкою після рішення Окружного адміністративного суду Києва, який призупинив рішення Кабінету міністрів зобов'язати "Нафтогаз" направити на дивіденди 12,25 млрд грн, що становить 90% чистого прибутку за 2018 рік.
 
Сам Андрій Коболєв заявив, що важливіше витратити доходи компанії на закачування газу до підземних сховищ, ніж виплатити дивіденди державі.