Журналіст Вадим Комаров помер у Черкасах після 6 тижнів коми

09:04, 20.06.2019
Журналіст Вадим Комаров помер у Черкасах після 6 тижнів коми

(фото: Sergiy Tomilenko/Facebook)

Сьогодні уночі помер черкаський журналіст Вадим Комаров, який перебував у комі після побиття 4 травня.


Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України.


"Єдина версія замаху, а тепер уже і убивства, яку поділяють черкаські журналісти, - саме професійна діяльність Вадима Комарова. Він був незручним для багатьох місцевих політиків. Ставив незручні питання про корупцію в Черкасах, порушував резонансні теми...", – наголошує Сергій Томіленко.

 

За його словами, фізична агресія щодо журналістів в Україні – на неприпустимо високому рівні. А системна безкарність провокує нові атаки. НСЖУ продовжує наполягати на проведенні спеціальних парламентських слухань з питань фізичної безпеки журналістів та свободи слова.


"Продовжуємо вимагати реального, а не декларативного, захисту прав українських журналістів! Чергове вбивство журналіста в Україні. Після демонстративно убитого в центрі Києва Павла Шеремета, сумний список поповнюється новим прізвищем... Співчуття родині та друзям загиблого журналіста. Вадиме, вічна пам’ять..." – зазначає Сергій Томіленко.

 

За словами керівника прес-служби черкаської обласної поліції Дмитра Грищенка, на сьогоднішній день особа нападника не встановлена. 


"Зараз справою займається група слідчих слідчого управління поліції Черкаської області. Справа розслідується як умисне вбивство. У слідства є три основні робочі версії – це професійна діяльність потерпілого, раптова сварка з невстановленою особою та вбивство з корисливих мотивів", – зазначає Дмитро Грищенко.


Він каже, що за цей час проведено ряд оглядів місця події, де вилучено слідову інформацію, речі журналіста та інші предмети, які можуть мати доказове значення у кримінальному провадженні.


Також призначено комплекс судових експертиз, спрямованих на встановлення особи, яка скоїла кримінальне правопорушення, проведено поквартирний обхід будинків, які розташовані неподалік місця вчинення злочину, допитано понад 1300 осіб, встановлено та відпрацьовано понад 100 камер відеоспостереження, що розташовані по маршруту руху Вадима Комарова.


"Частину відео вилучено та долучено до матеріалів кримінального провадження. Але поліція, відповідно до вимог Закону, не може надати всю інформацію, якою володіє слідство, проте запевняємо, що робимо все, що від нас залежить, щоб встановити та затримати нападника", – підсумовує Дмитро Грищенко.

 

Як писала "УМ", жорстоко побитого журналіста Вадима Комарова з розбитою головою близько дев'ятої години ранку побачили перехожі на вулиці на перехресті Надпільної і Небесної Сотні. Вони і викликали "швидку". Поліція повідомляла, що на чоловіка напав невідомий. Комарова з тяжкими тілесними ушкодженнями госпіталізували. Правоохоронці відкрили праву за статтею "замах на умисне вбивство".
 
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Харлем Дезір заявив, що вражений замахом на вбивство журналіста з Черкас Вадима Комарова і вимагає  термінового та ефективного розслідування з боку України. 
 

Вадим Комаров у своїх публікаціях не раз порушував дуже гострі теми. Одна із найбільш гучних публікацій за останній час - про обставини п'яного бунту в Черкаській колонії №62. Серед інших тем публікацій Комарова - розкрадання бюджетних коштів, незаконне будівництво, корупція у Черкаській міськраді.