Утікач Онищенко отримав відмову в реєстрації на виборах до Ради

17:07, 15.06.2019
Утікач Онищенко отримав відмову в реєстрації на виборах до Ради

Олександр Онищенко не зміг балотуватися в депутати (фото: facebook.com)

Центральна виборча комісія відмовила депутату-втікачу Олександру Онищенку в реєстрації кандидатом на позачергових виборах до парламенту.
 
Про це повідомили в прес-службі ЦВК. 
 
"Комісія відмовила Онищенку, висунутому "Соціалістичної партією України" у виборчому окрузі №93, оскільки ним не дотримано вимоги Конституції та виборчого закону щодо проживання в Україні протягом останніх 5 років на день проведення позачергових виборів народних депутатів України", - пояснили в ЦВК. 
 
Разом з тим ЦВК на засіданні 15 червня зареєструвала 76 кандидатів у народні депутати України, які балотуються в ОВО у порядку самовисування, та 22 кандидатів, висунутих політичними партіями: 6 від "Об’єднання "Самопоміч", 2 - від Соцпартії, 13 - від "Громадянської позиції", 1 - від "Аграрної партії України". 
 
Таким чином станом на 15 червня в одномандатних виборчих округах зареєстровано 362 кандидатів: 318 самовисуванців та 44 - висунутих політичними партіями.
 
Як повідомляла "УМ", позафракційний народний депутат Олександр Онищенко подав документи до ЦВК для участі у позачергових виборах до Верховної Ради.
 
Як відомо, нещодавно депутат Олександр Онищенко, який втік з України, заявив, що має намір повернутися і взяти участь у дострокових парламентських виборах по 93-му округу в Київській області.
 
Олександр Онищенко втік із України 2016 року та перебуває у розшуку, хоча Інтерпол відмовився оголошувати його в міжнародний розшук. Того ж року Верховна Рада позбавила його імунітету.
 
Також Верховна Рада дала згоду на притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності, затримання та арешт. 
 
За даними НАБУ, Онищенко з поплічниками продавали газ держпідприємства "Укргазвидобування" за допомогою кількох своїх компаній через "псевдобіржі", що завдало державі збитків на суму понад 1,613 мільярда гривень.
 
Керівниками злочинного угрупування, крім самого депутата, вважаються його матір Інесса Кадирова і бізнесмен Валерій Постний.
 
За версією слідства, Онищенко причетний до розкрадання понад 1,6 мільярда гривень з 2013 по 2016 рік. Збитки підприємству "Укргазвидобування" оцінюються у понад 740 мільйонів.
 
У лютому 2019 року у САП повідомили, що направили до суду обвинувальний акт у так званій "газовій справі" стосовно народного депутата та фінансового директора.
 
У березні 2019 року суд скасував арешт корпоративних прав фірми "Майдан-Плаза", яка фігурує у справі про розкрадання коштів нардепом-втікачем Олександром Онищенком.
 
Сам Онищенко заявляв, що перебуває в Іспанії і всі звинувачення у свою адресу відкидає.
 
Справу Онищенка скеровано до суду, перше засідання призначене на червень 2019.
 
22 травня 2019 року в Печерському суді мало відбутися судове засідання щодо так званої "газової справи Онищенка", на якому суд мав вирішити, чи знімати з розшуку Онищенка.