Пам’ятник гетьману Петру Сагайдачному в Трахтемирові розстріляли вандали

19:25, 01.04.2019
Пам’ятник гетьману Петру Сагайдачному в Трахтемирові розстріляли вандали

Скульптор пам’ятника Роман Турецький каже: "Для пам’ятника такого типу ушкодження - це як шрами для воїна"

На Черкащині обстріляли з вогнепальної зброї і побили киркою пам’ятник гетьману Петру Сагайдачному, встановлений торік на Покрову в Трахтемирові на Канівщині.
 
Про це повідомляє видання "Козацький край".
 
Кулі зрешетили герб Петра Конашевича-Сагайдачного, а киркою, схоже, пам’ятник намагалися розбити навпіл. Коли саме невідомими скоєно акт вандалізму - точно невідомо, про надзвичайну подію повідомив випадковий подорожуючий 1 квітня. 
 
"Наразі ще рано говорити, хто це міг скоїти, - говорить директор Державного історико-культурного заповідника "Трахтемирів" Тарас Теліженко. - Точно знаю одне - стріляли і били пам’ятник ті, хто люто ненавидить усе українське. Але ж не росіяни це десант у Трахтемирові висаджували - біснувалися швидше за все "українці" за паспортом, але безродні за своєю натурою "малороси".
 
 
Такі примітиви зазвичай уявлення не мають про історію. Але, самі того не підозрюючи, вони перетворили на реально "бойовий" пам’ятник, який встановлено на честь 400-річчя перемоги над московитами. А війна з одвічними ворогами України, як відомо, триває і досі…", - говорить Тарас Теліженко.
 
Директор заповідника знає, про що каже - ще зовсім недавно він і сам воював на Сході у складі 128-ї гірсько-піхотної бригади.
 
 
Його підтримує й скульптор пам’ятника Роман Турецький: "Для пам’ятника такого типу ушкодження - це як шрами для воїна. Дуріють - значить пам’ятник їм справді "небайдужий", бо правдивий і зачіпає за живе".
 
 
Як писала "УМ", вандали-забудовники вперто палять пам'ятку архітектури в історичному центрі Києва.