Облгазам нарахували по 850 тис. штрафу за донарахування в платіжках

15:17, 23.03.2019
Облгазам нарахували по 850 тис. штрафу за донарахування в платіжках

Нарахування додаткових обсягів газу, що з'явилися в платіжках наприкінці минулого року, порушують ліцензію і є незаконними, - вирішили у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

 

Таких висновків у НКРЕКП дійшли після перевірок перших трьох обласних газорозподільчих компаній - "Вінницягаз", "Волиньгаз" та "Київоблгаз".

 

"Ці обсяги були включені до обсягів виробничо-технологічних втрат та передбачені тарифом. Тобто за таких обставин побутовий споживач фактично мав двічі сплатити за один і той самий обсяг", - написала у Facebook голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

 

Вона також нагадала, що перевірки облгазів тривають.

 

Згідно із рішенням регулятора, облгази мають сплатити по 850 тис. грн штрафу. Це є максимально можливий штраф за подібне порушення ліцензії.

 

Крім того, НКРЕКП зобов'язав облгази до 5 квітня провести перерахунок нарахувань від жовтня минулого року, коли у платіжках вперше почали з'являтися "донарахування із застосуванням коефіцієнтів приведення об'ємів природного газу до стандартних умов".

 

В уряді тоді назвали ці додаткові нарахування "химерними", а прем'єр закликав "вжарить по перше число" компаніям, які виставляють такі рахунки споживачам.


Водночас, як пише BBC, у Регіональній газовій компанії (РГК), до складу якої входять 19 газорозподільчих компаній, вже заявили, що діяли законно і насправді стали "заручниками недореформованого ринку" газу, і оскаржуватимуть результати перевірок.

 

 

Зокрема, там твердять, що нараховуючи додаткові платежі, виконували новий закон "Про ринок газу", і що без цих нарахувань заниження вартості газу після ухвалення закону, у 2015-2018 роках лише для РГК збитки становитимуть 9,5 млрд грн. при річній виручці у 8,8 млрд грн.

 

У "Нафтогазі" з посиланням на ЗМІ, говорять про зв'язок РГК із бізнесменом Дмитром Фірташем - через низку офшорних компаній на Кіпрі.

 

В обговоренні посту голови НКРЕКП Оксани Кривенко на запитання "що буде, коли облгази відмовляться виконувати Ваші рекомендації і, наприклад, звернуться до суду?" відповів міністр соціальної політики Андрій Рева: "позбавлять ліцензії і нехай бикують наодинці зі своїм патроном".