Ти потрібен живим: 50 митців України попросили Олега Сенцова припинити голодування

11:00, 25.07.2018
Ти потрібен живим: 50 митців України попросили Олега Сенцова припинити голодування

Митці попросили Сенцова зробити для України "подвиг любові". Фото facebook.com/SaveSentsov

Понад 50 українських митців і громадських діячів, серед яких Ліна Костенко, Сергій Жадан, Іван Малкович, Олександр Ройтбурд, Римма Зюбіна та інші закликають українського режисера Олега Сенцова, який голодує з вимогою звільнення всіх українських політв'язнів в Росії, припинити голодування.
 
Про це йдеться в листі, надісланому Сенцову, повідомляє голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров у Facebook.
 
"У світі не так багато людей такої волі, як ти. Ми знаємо, що ти не любиш, коли про тебе говорять хороше. Але така вольова, міцна духом людина нам потрібна живою. Саме для того, щоб продовжити подальшу боротьбу за всіх наших хлопців, за яких ти готовий життя покласти. Ти нам потрібен. Навіть з в'язниці ти зміг об'єднати всіх нас для цієї боротьби", - йдеться в листі.
 
Відзначається, що в українському суспільстві було переживання: чи мають люди право просити Сенцова зупинити голодування.
 
"Ми сильно хвилювалися, ми не сміли до тебе звернутися. З одного боку, ми єдині з тобою в твоїй вимозі. З іншого боку, ми боїмося за твоє життя і за життя всіх хлопців", - йдеться в листі. 
 
Діячі культури нагадали історію з припиненням голодування лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим.
 
"Коли Мустафа тримав найтриваліше голодування і вже був готовий розлучитися з життям, до нього на побачення приїхала мати з братом з запискою від Андрія Сахарова. У ній Сахаров писав, що просить Мустафу відмовитися від голодування. Про те, що для всіх однодумців і соратників набагато важливіше його життя, ніж його, нехай героїчна, смерть. Не врахувати думку Сахарова, відмовити Сахарову Мустафа не міг. Він припинив голодування", - нагадали в листі.
 
Митці попросили Сенцова зробити для України "подвиг любові".
 
"Олеже, ми приєднуємо до нашого прохання прохання Андрія Сахарова і Мустафи Джемілєва. Зроби для нас цей подвиг любові. Ми тебе просимо від імені всіх, хто цінує життя і волю вище всього. Просимо з повагою і з любов'ю до тебе", - йдеться в листі.
 
16 травня Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою до влади РФ відпустити всіх утримуваних українців. 20 липня уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова запевнила, що поспілкувалася по відеозв'язку з політв'язнем, українським режисером Олегом Сенцовим і не побачила серйозних проблем зі здоров'ям.
 
Водночас український омбудсмен Людмила Денісова після розмови з адвокатом Олега Сенцова розповіла, що той пережив другой криз і перестав орієнтуватися в датах.
 
Раніше Олег Сенцов написав листа з колонії, в якому розповідає про свій стан. Про стан здоров’я політв’язня розповіла і його сестра Наталія Каплан, яка відвідала Олега Сенцова у колонії.
 
Українській омбудсвумен Людмилі Денісовій нахабно відмовили у зустрічах із Олегом Сенцовим, Станіславом Клихом, Романом Сущенком попри обіцянки Володимира Путіна.
 
13 липня Олегу Сенцову виповнилося 42 роки. До цієї дати в мережі з'явилися перші за два роки кадри, на яких можна побачити сильно схудлого і змученого українця в ув'язненні.