Суд через помилку повернув справу українця Павла Гриба в прокуратуру

14:39, 23.07.2018
Суд через помилку повернув справу українця Павла Гриба в прокуратуру

Гриб не визнає обвинувачень, на суді він спілкується українською. Фото facebook.com/irina.romaliyskaya

Північно-Кавказький окружний військовий суд повернув справу українського політв'язня в Росії Павла Гриба, якого звинувачують в "пособництві тероризму", на доопрацювання в прокуратуру.
 
Про це повідомляють російські ЗМІ.
 
"Ухвалою суду справу повернуто прокурору", - зачитав суддя рішення.
 
Захист українця клопотав про "повернення кримінальної справи на додаткове слідство в зв'язку з процесуальною помилкою".
 
Один із суддів під час засідання звернув увагу, що в обвинувачульному акті вказана стара редакція статті 205 КК РФ, за якою обвинувачують Павла. 
 
Стаття передбачає 8 років тюремного ув’язнення, але вже не діє.
 
Прокурор заявив, що це помилка, а він має на увазі нову редакцію цієї статті, за якою обвинувачуваному загрожує до 10 років колонії. Через це суд повернув обвинувачульний акт на доопрацювання в прокуратуру.
 
Українському в'язню інкримінують "схиляння до теракту". За версією обвинувачення, Гриб під тиском Стефана Капіноса, з яким познайомився у 2013 році, схиляв російську школярку Тетяну Єршову з Сочі виготовити та підірвати вибухівку.
 
Гриб не визнає обвинувачень, на суді він спілкується українською.
 
Як повідомляла "УМ", у Ростові-на-Дону розпочалося перше засідання по суті у справі українця Павла Гриба, якого звинувачують у сприянні тероризму.
 
Павло Гриб зник 24 серпня 2017 року в Білорусі.

Згодом з’ясувалося, що російські спецслужби виманили хлопця до Білорусі, потім вивезли його на територію Росії та звинувачують у тероризмі: нібито український хлопець хотів вчинити вибух під час шкільної лінійки в Сочі.
 
Адвокат Гриба Андрій Сабінін після ознайомлення з матеріалами справи, повідомляв, що російський суд заочно виніс рішення про його затримання на два місяці ще 17 серпня, до моменту прибуття хлопця в Гомель.
 
Павло Гриб від народження має проблеми зі здоров’ям та змушений постійно приймати ліки, однак російські силовики забороняють йому проводити підтримувальну терапію та ігнорую заяви про погіршення стану здоров’я хлопця. Міжнародних і українських лікарів до арештанта не допускають.
 
Павло Гриб - один із політв’язнів, звільнення якого вимагає Олег Сенцов. Український режисер голодує вже 71 день із вимогою звільнення 64 українських політв’язнів Кремля.