Отруєна в Еймсбері Дон Стерджесс побризкалась «Новачком» як парфумами

10:15, 19.07.2018
Отруєна в Еймсбері Дон Стерджесс побризкалась «Новачком» як парфумами

Стерджесс розпилила рідину на обличчя та на руки, вважаючи, що це парфуми. (соцмережі)

Британка Дон Стерджесс отруїлася в Еймсбері після того, як побризкала з флакона з-під парфумів на свої зап'ястя рідину із нервово-паралітичною речовиною.
 
Про це розповів її партнер Чарлі Роулі, який досі перебуває у лікарні, повідомляє Sky News.
 
Стерджесс померла 8 липня у лікарні, куди її та Роулі доправили 30 червня.
 
Роулі розповів родичам, що він пам'ятає, що дав Стерджесс маленьку пляшку для парфумів, перш ніж пара потрапила під вплив нервового агента.
 
Слідчі виявили, що Стерджесс розпилила рідину на обличчя та на руки, вважаючи, що це парфуми. Роулі сказав, що не пам’ятає, де саме вони знайшли флакон із рідиною.
 
Поліція раніше повідомляла, що експерти знайшли пляшку в будинку Роулі. Британські слідчі зібрали близько 400 речових доказів у рамках розслідування.
 
Нагадаємо, 30 червня в сусідньому з британським Солсбері місті Еймсбері були виявлені дві людини без свідомості. Поліція припускає їх контакт з невідомою речовиною.Чоловіка та жінку відправили до лікарні в Солсбері. Британська поліція заявила, що вони теж отримали ураження нервово-паралітичною отрутою "Новічок"
 
8 липня 44-річна британка Дон Стерджесс, яку госпіталізували 30 червня у місті Еймсбері неподалік Солсбері після отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новачок", померла. Натомість отруєний "Новачком" в Еймсбері британець Чарлі Роулі прийшов до тями 10 липня.
 
Отруєнню в Еймсбері передував гучний скандал з отруєнням Сергія Скрипаля і його доньки. Так, 4 березня в британському Солсбері було отруєно колишнього офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля та його доньку Юлію. Британія звинуватила Росію в хімічній атаці на території її країни. Через це із понад 30 країн вислали російських дипломатів. Росія відмовляється визнавати, що отрута вироблена та привезена із її території.
 
При цьому Організація із заборони хімічної зброї підтвердила отруєння Сергія та Юлії Скрипалів "Новачком", який виготовлявся в Росії.
 
Окрім того, нещодавно стало відомо, що за наказом президента Росії Володимира Путіна невдовзі мають ліквідувати військове містечко Шихани в Саратовській області, в якому, за твердженням британської розвідки, могли розробити нервово-паралітичну речовину "Новачок".