На Черкащині оголосили надзвичайну ситуацію: горить Ірдинське торфовище (фото)

10:23, 19.09.2017
На Черкащині оголосили надзвичайну ситуацію: горить Ірдинське торфовище (фото)

На знімках: під Черкасами горить торфовище (Фото надане прес-службою управління ДСНС в Черкаській області)

Під Черкасами в районі селища Ірдинь, в адміністративних межах Білозірської сільської ради, горить понад 50 гектарів торфовища. Пожежу спричинило загорання сухої трави.

 

Через велику площу загорання оголошено про надзвичайну ситуацію.

 

«В районі селища Ірдинь розгорнуто постійно діючий зведений загін, до складу якого увійшли 4-ри підрозділи управління ДСНС з обласного центру,пожежні розрахунки з Білозірського та Дубіївського лісництв та місцева пожежна команда з селища Ірдинь», – розповідає «Україні молодій» Костянтин Проценко, речник начальника управління ДСНС у Черкаській області.

 

За його словами, загалом на місці проведення робіт сконцентроване угрупування сил, до якого входять 16 одиниць пожежної та спеціальної техніки та 38 рятувальників.

 

Керівництво гасіння здійснює штаб пожежогасіння управління ДСНС, створені три оперативні дільниці. На боротьбу з вогнем подано 11 пожежних стволів.

 

Для відновлення роботи спеціальних насосів Державного підприємства «Черкаситорф» на місці працюють робочі групи «Обленерго». Після завершення цих робіт, для змочування торфополів з‘явиться можливість підняти в меліоративних каналах рівень води.

Працівники лісового господарства за допомогою тракторів проводять обвалування та створення меліоративних полос навколо небезпечних ділянок.

 

Для обмеження перебування в небезпечній зоні сторонніх осіб, представниками поліції навколо місця пожежі перекриті усі автомобільні та пішохідні шляхи.

 

До таких загорань, наголошують рятувальники, традиційно призводить людський фактор.