Меджліс закликав світ визнати депортацію кримських татар геноцидом

21:40, 18.05.2025
Меджліс закликав світ визнати депортацію кримських татар геноцидом

День памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу. Історик Мартін-Олександр Кислий не виключає, що депортація кримських татар може повторитися, якщо система міжнародної безпеки не зможе стримувати російську репресивну машину.

18 травня 1944 року відбулася тотальна депортація кримськотатарського народу - це був акт геноциду, що офіційно визнано Українською державою. Цей злочин не має строку давності.

 

Як інформує УМ, про це йдеться в заяві Меджлісу кримськотатарського народу в День памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу (81-і роковини депортації) опублікованого 18 травня.

 

“Визнання геноциду кримськотатарського народу є не лише актом історичної справедливості, а й інструментом запобігання повторенню подібних злочинів – особливо сьогодні, коли кримськотатарський народ, його свобода та ідентичність знову перебувають під загрозою, а також важливим елементом політико-правового захисту кримських татар в умовах російської окупації Криму”, - зазначається в документі.

 

У заяві наголошується, що сучасні злочини російської окупаційної влади в Криму є прямим продовженням російської геноцидальної політики, спрямованої на знищення кримськотатарського народу.

 

Меджліс закликав посилити тиск на державу-агресора, розширити допомогу Україні у боротьбі за звільнення її суверенних територій, захищати права корінних народів, вшановувати памʼять жертв геноциду кримськотатарського народу.

 

“Кримськотатарський народ залишається незламнім та непохитним у своїй гідності та відданості своїй Батьківщині – Криму, який є і залишатиметься невід’ємною складовою частиною Української держави”, - йдеться в заяві.

 

Додамо, що голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив:  світ не знає, як поводитися з агресором, що є членом РБ ООН, щоб закінчити війну, тому пропонує поступитися нормами міжнародного права, зокрема територіями України.

 

Як повідомляла УМ, День пам’яті жертв політичних репресій.