Чутлива тема: у Варшаві Сибіга домовлявся про ексгумацію жертв Волинської трагедії
Технічні кроки для розв’язання проблеми ексгумації загиблих під час Волинської трагедії обговорили Україна і Польща. >>
На Київщині на місці старовинного городища-пам'ятки, якому більше 3500 років, почали будувати котеджі (Фото: Фейсбук КЕКЦ)
В Обухівському районі, що на Київщині, поблизу села Іванковичі є Велике Ходосівське городище – одне з трьох городищ-гігантів лісостепу України, пам'ятка археології національного значення та лежить до ранньої залізної доби. Біля нього розпочалося будывництво котеджів.
Як інформує УМ, про це повідомили у КЕКЦ в Фейсбуці.
Вал городища має вигляд підкови розмірами 4,5 на 3,0 км, довжину 10-12 км та висоту до 8 м. У деяких місцях під ним ще видно рів, що заплив землею. Площа, оточена валом — близько 1-2 тисяч гектар. У часи Київської Русі вал городища був вбудований у систему останнього рубежа оборони перед Києвом. А вік городища сягає близько 3500 років. Також до села Іванковичі як частина городища іде високий вал площею 8,1 гектар та висотою близько 4 метрів. На ньому також росте червонокнижна рослина – ковила волосиста.
Нещодавно поруч із північною частиною валу розпочали будівництво котеджів, майданчик обнесли парканом. Поруч із парканом стали прокладати дорогу, і її вирішили розширити за рахунок валу, з якого зрізали близько чверті схилу. Що є грубим порушенням Закону України "Про охорону культурної спадщини".
"У той час як російські окупанти знищують пам'ятники природі та культурі України, в самій Україні знаходяться свої негідники, які також знищують її природну та культурну спадщину", – зазаначили в організації.
Там також стверджують, що Феодосіївська сільська рада вже 4 роки гальмує створення заказника для охорони валу. З клопотанням створити тут заказник у раду з 2020 року зверталися Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ), голова Екологічної комісії Київської облради Роман Титикало, Департамент екології Київської ОДА і все марно.
"Швидше за все керівництво Феодосіївської ОТГ у сговорі з будівельниками-вандалами, і саме Феодосіївська сільрада скоріше всього погоджувала будівництво котеджів та незаконне розширення дороги за рахунок валу", – додали в організації.
З цього приводу вже звернулися до Генеральної прокуратури з проханням провести розслідування та притягнути винних у знищенні пам'ятки культури до кримінальної відповідальності.
Як повідомляла УМ, Знесення садиби Зеленських: Генпрокуратура розпочала кримінальне провадження.
Технічні кроки для розв’язання проблеми ексгумації загиблих під час Волинської трагедії обговорили Україна і Польща. >>
Ушанування Божої Матері як покровительки українського війська має давні традиції. >>
Розкопки унікального для Східної Європи об’єкту — залишків майстерні з виготовлення смальти (з неї робили мозаїки) для Успенського собору лаври, завершилися в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра». Ця майстерня була побудована майже 1000 років тому. >>
Жахливий вересень 1941 року. На зміну окупантам московії в столицю України ввійшли окупанти з гітлерівської Німеччини. >>
У рамках офіційного візиту Міністра культури та стратегічних комунікацій України Миколи Точицького до США, 23 вересня, американська сторона передала культурні цінності, викрадені росією, які походять з тимчасово окупованих територій України. >>
Цій скульптурі майже 1000 років і вона опинилась під загрозою знищення російськими окупантами. Евакуація супроводжувалась вибухами КАБів. >>