80-ті роковини депортації кримських татар: зло геноциду відродилось

14:26, 18.05.2024
80-ті роковини депортації кримських татар: зло геноциду відродилось

В Україні відзначають День боротьби за права кримськотатарського народу. (Фото Офісу президента)

Президент України Володимир Зеленський констатує у день 80-х роковин депортації кримських татар на тому, що зло геноциду, яке  панувало в минулому столітті, відродилось у наш час.

 

Том він акцентує на важливості перемоги України «над злом окупації і справедливості покарання» за всі російські злочини.

 

Як інформує Україна молода, про це Володимир Зеленський написав у соцмережах 18 травня.

 

«Вісімдесят років тому був скоєний один з найстрашніших злочинів проти життя людей: радянська влада депортувала кримськотатарський народ. І дітей, і дорослих – усіх. За кілька днів. Безжально. На чужу землю. Під акомпанемент брехні.

 

Досі невідоме точне число загиблих – щонайменше свою третину кримськотатарський народ втратив від цієї депортації. І повернутись додому люди змогли лише через десятки років.

 

Але злочинець не був покараний. Режим не був засуджений», - написав глава держави.

 

І додав «Зневага до людського життя і державне насильство, які панували в минулому столітті, відродились у наш час.

 

Десять років тому старе зло – зло геноциду – оновило форму, змінило ідеологічне прикриття, але не змінило своєї сутності та мішеней і так само пішло проти України, почавши з Криму».

 

На його думку, «наш спільний історичний обовʼязок – відповісти на удари росії стійкістю наших людей, перемогою нашої держави над злом окупації та справедливим покаранням за всі російські злочини цієї війни, починаючи від 2014 року».

 

Президент переконаний, що «захищаючи зараз Україну, наших людей і правду про те, що відбувалось на нашій землі, ми вшановуємо памʼятьусіх, чиє життя було знищене, та утверджуємо силу людяності – силу для наших наступних поколінь».

 

Нагадаємо, щороку 18 травня, в Україні відзначають День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановують пам'ять жертв геноциду кримських татар,  роковини їх масової депортації.