З Тернополя до Тайваню ледь не відправили посилку з рештками давніх істот

13:03, 14.02.2024
З Тернополя до Тайваню ледь не відправили посилку з рештками давніх істот

Із України незаконно намагалися відправити поштою рештки давніх істот, яким 400 млн років. (Фото: Телеграм Державна митна служба України)

Спробу незаконного відправлення цінних фосилій з України за кордон поштою виявили київські митники. Деяким решткам давніх істот – близько 400 млн років.

 

Експерти-палеонтологи визначили, що ці скам’янілості – унікальні та мають культурну й наукову цінність як геологічна спадщина.

 

Як інформує УМ, про це 14 лютого повідомила Державна митна служба України у Телеграм.

 

Під час митного огляду міжнародного поштового відправлення з Тернополя до Тайваню працівники помітили скам’янілості з химерними обрисами. Митники припустили, що така знахідка може бути старовинною.

 

Для проведення експертизи скам’янілості одразу скерували до Національного науково-природничого музею НАН України.

 

За визначенням експертів, ці скам’янілості – плитки червоного пісковику раннього девону (геологічний період палеозойської ери) з панцирами "риб" Protopteraspis двох видів, а також слабко зцементований вапняк з цілим крабом Daira speciose та черепашкою червоного молюска Halyotis sp.

 

У музеї встановили, що знахідки є оригінальними фосиліями з басейну річки Дністер на Поділлі. Геологічний вік трьох з них становить близько 400 млн років, решткам крабу та молюска — 10-20 млн років.

 

Київська митниця склала протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України стосовно громадянина, який намагався відправити ексклюзивні палеонтологічні зразки за кордон. Їх вилучили.

 

Нагадаємо, нещодавно у Китаї знайшли скам'янілості вагітної жаби, якій понад 100 мільйонів років.

 

Як повідомляла УМ, Контрабанда римських монет: Національному музею історії України повернули безцінну колекцію.