В архіві МВС скасували «секретний» гриф щодо репресій 1917-1991 років

12:04, 07.02.2023
В архіві МВС скасували «секретний» гриф щодо репресій 1917-1991 років

МВС розсекретило документи про депортації українців у 40—50-х роках ХХ століття.

Комісія з питань роботи зі службовою інформацією в апараті Міністерства внутрішніх справ України скасувала гриф «Для службового користування» зі справ галузевого державного архіву МВС, які стосуються масових депортацій населення з території Західної України в 1940-х та 1950-х роках.

 

Як інформує УМ, про це 7 лютого повідомили на сайті Порталу МВС.

 

Законом України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 — 1991 років» розпорядників архівної інформації зобов’язано надавати та оприлюднювати архівну інформацію щодо репресивних органів та заборонено віднесення архівної інформації репресивних органів до службової інформації.

 

«Метою цього закону є забезпечення відкритості архівної інформації репресивних органів та заборона обмеження доступу до неї. Тож документи репресивних органів мають бути доступними для громадськості, в тому числі шляхом розміщення на офіційних веб сайтах», — зауважив директор Департамент документообігу та контролю Іван Сопіга.

 

 

У фондах Галузевого державного архіву зберігаються документи, які стосуються масових депортацій населення з території Західної України в 1940-х та 1950-х роках, ешелонні списки громадян Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської області.

 

Комісією також було прийнято рішення рекомендувати Галузевому державному архіву МВС продовжити роботу щодо перегляду архівних справ з метою виявлення подібної інформації та донесення її до відома громадськості.

 

Як повідомляла УМ, «Документи, які були найцікавішими для ворога, знищили в перший день війни» — голова Держархіву Анатолій Хромов.