Україна відзначає день народження Степана Бандери

12:35, 01.01.2023
Україна відзначає день народження Степана Бандери

український Степан Бандера - політичний діяч, революціонер, один із радикальних та чільних ідеологів, практиків і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття (Фото з відкритих джерел)

В Україні 1 січня 2023 року традиційно відзначається вже 114 річниця від дня народження лідера Організації Українських Націоналістів, символу українського спротиву – Степана Бандери.

 

Щорічно у цей день патріоти проводять смолоскипні марші на честь провідника ОУН.

 

Про це повідомляє Україна молода з посиланням на УІНП

 

Попри розповсюджений міф, Степан Бандера ніколи особисто не очолював УПА.

 

Український інститут національної пам’яті пояснює, що Бандера очолював Організацію українських націоналістів (революційну) і Закордонні частини ОУН у 1946 —1959 роках.

 

Українською повстанською армією безпосередньо командували Василь Івахів, Дмитро Клячківський, Роман Шухевич і Василь Кук.

 

Степана Бандеру нацисти 4 роки тримали в ув’язненні, зокрема в одиночній камері концтабору Заксенгаузен. Відрізаний від світу, він не знав, чи продовжують боротися побратими в Україні. Але лідер ОУН все одно не погодився відкликати Акт відновлення Української Держави.

 

30 червня 1941 року ОУН(б) проголосила “Акт відновлення Української Держави”.

 

А вже 5 липня Степан Бандера через відмову відкликати “Акт відновлення…” був посаджений у Кракові під домашній арешт, а в подальшому був в’язнем тюрем у Берліні; звідти потрапив до концтабору Заксенгаузен. Почалися масові арешти учасників ОУН – за деякими даними, було заарештовано 80% керівного складу ОУН(б). “Відновлена держава” не проіснувала й тижня.

 

Степан Бандера був убитий агентом КГБ у Мюнхені у 1959 році. Досі залишається символом українського спротиву.

 

Як повідомляла УМ, кавер гурт ROMAX, який виконує різноманітний позитивний репертуар виключно українською, записав пісню «Батько наш-Бандера».