Відійшов у засвіти син командувача УПА Юрій Шухевич

16:17, 22.11.2022
Відійшов у засвіти син командувача УПА Юрій Шухевич

Юрій-Богдан Шухевич: політв’язень, націоналіст і депутат

Герой України, дисидент, син головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича Юрій Шухевич помер сьогодні на 89-му році життя.

 

Як інформує УМ, про це 22 листопада повідомили мер Львова Андрій Садовий в Telegram, львівське видання NTA з посиланням на коментар його дружини Наталії Шухевич.

 

«У віці 89 років відійшов до вічності Юрій Шухевич – Герой України, дисидент, член Української Гельсінської Групи. Вічна Пам’ять великому українцю"», - повідомив Садовий.

 

Юрій Шухевич помер у ніч проти 22 листопада. Останні хвилини життя він провів у Німеччині, де перебував на лікуванні.

 

 

Шухевич народився 28 березня 1933 року в селі Оглядів Львівської області. Він був відомим українським політичним діячем, дисидентом, нардепом України VIII скликання, членом Української Гельсінської Групи та провів 28 років у в'язницях і таборах СРСР як політичний в'язень. У 1990 організував і до 1994 року очолював УНА-УНСО (Українська національна асамблея – Українська народна самооборона).

 

У серпні 2006 року президент Віктор Ющенко присвоїв Юрію Шухевичу звання Героя України.

 

Як повідомляла УМ, відомий український громадський і політичний діяч, дисидент, Герой України – Ю́рій-Богдан Шухе́вич (син Романа Шухевича) народився у цей день, 28 березня 1933 року в с. Оглядів, що на Львівщині.