У Перу знайшли масове поховання близько 140 дітей, яких вбили під час жертвоприношення

17:05, 01.05.2018
У Перу знайшли масове поховання близько 140 дітей, яких вбили під час жертвоприношення

Розкопки на місці поховання жертв ритуалів (фото: GABRIEL PRIETO/NATIONAL GEOGRAPHIC)

У Перу поблизу міста Трухільйо під час розкопок знайшли одне із наймасовіших поховань дітей, яких вбили під час жертвоприношення, у світі.

Про це повідомляє ВВС.

Науковці дійшли висновку, що близько 140 дітей у віці від 5 до 14 років були принесені в жертву близько 550 років тому. Моторошну для сучасних людей знахідку виявили поблизу центру древньої цивілізації Чиму.

Про те, що діти були принесені в жертву, свідчать поранення на кістках, включно із грудиною. У більшості випадків пошкоджені також і ребра, що може свідчити про те, що у жертв вийняли серце.

Разом із дітьми в жертву були принесені понад 200 молодих лам.

Усі жертви загинули під час одного жертвоприношення.

Повідомлення про безпрецедентне відкриття з'явилося на сайті National Geographic Society, яке спонсорувало розкопки.

"Звичайно ж, я зовсім не очікував такого, - розповів Джон Верано, один з провідних дослідників. - І не думаю, щоб хтось взагалі таке міг очікувати".

Перші знахідки були зроблені на цьому місці у 2011 році, коли вчені виявили поховання із 40 людей і 74 лам, яких також було принесено в жертву у храмі, вік якого сягає 3,5 тисячі років.

Остаточні підрахунки теперішньої знахідки свідчать, що в жертву були принесені 140 дітей у віці від 5 до 14 років. Проте більшості з них було від 8 до 12 років, - йдеться у звіті National Geographic.

Більшість з дітей були обмазані яскраво-червоним пігментом, виробленим із кіноварі. Очевидно, це також було частиною ритуалу.

Лами, які розділили долю дітей, були не старші за 18 місяців, а їхні черепи зорієнтовані на схід, до гірського масиву Анд.

Габріель Пріто, інший провідний дослідник каже, що "коли люди чують про щось подібне, перше, що вони питають, - чому?"

Розкопки можуть дати підказку: те, що жертви були поховані у вологій глині, може свідчити про тривалі дощі чи потоп у зазвичай посушливому регіоні. Можливо, такі погодні катаклізми стали наслідками Ель-Ніньйо.

Ці катаклізми могли "порушити риболовлю у регіоні, а також зруйнувати добре розвинену аграрну інфраструктуру цивілізації Чиму".

Діти могли бути принесені в жертву по тому, як жертвоприношення дорослих нічого не дало, - розповів National Geographic інший дослідник, Хаген Клаус.

"Люди приносять в жертву те, що є найціннішим для них. Можливо, вони вважали, що принесення в жертву дорослих не було ефективним, дощі тривали. І виникла потреба у новій жертві".

За допомогою вуглецю було встановлено, що жертвоприношення відбулося у 1400-1450 роках.

Люди цивілізації Чиму вклонялися місячному божеству. Через кілька десятиріч після жертвоприношення їх підкорили інки. Ще через 50 років інків, своєю чергою, підкорили іспанці, які саме у цей час прибули до Південної Америки.