Македонія відмовиться від «монополії» на спадщину Олександра Великого

17:08, 26.12.2017
Македонія відмовиться від «монополії» на спадщину Олександра Великого

У Скоп’є встановлено гігантський пам’ятник славетному завойовнику Олександру Великому.

Прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що Скоп’є готове відмовитися від судження про те, що "Македонія є єдиним спадкоємцем Александра Великого".

 

Про це повідомляє портал B92.

 

"Я відмовляюся від претензій, що Македонія є єдиним спадкоємцем Александра. Історія належить не лише нам, а й Греції та багатьом іншим державам", - сказав пан Заєв.

 

За його словами, Македонія готова піти на це "для врегулювання 26-річної суперечки з Грецією".

 

Як зазначається, оскільки країна отримала незалежність від Югославії в 1991 році, вона зажадала хоча б частину спадщини найвідомішого правителя стародавньої Македонії. Однак це викликало обурення в Греції, яка вважає, що назва країни є узурпацією назви її історичної провінції.

 

Через це Афіни блокують діалог щодо вступу Македонії до НАТО.

 

Зауважимо, в античні часи на території півночі сучасної Греції впродовж багатьох століть існувало потужне Македонське царство. Саме у грецькому місті Пелле народився славетний полководець Олександр Македонський.

 

Тож Греція спромоглася добитися на міжнародній арені заборони на використання назви «Македонія» колишньою частиною Югославії: на міжнародних форумах чи спортивних і культурних заходах вона змушена виступати під довгою та незграбною назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (або FYROM в абревіатурі).

 

Як повідомляла "УМ", у разі успішного завершення конфлікту про назву «Македонія» (яке б нове ім’я їй не дали) розраховує розпочати переговори про вступ до ЄС наступного року.