У Греції знайшли храм Артеміди після сторічних пошуків

18:37, 28.09.2017
У Греції знайшли храм Артеміди після сторічних пошуків

Храм Артеміди знайшли в районі села Амарінтос.

Група археологів успішно закінчила пошуки храму Артеміди, які тривали у Греції понад 100 років. Дослідники зрозуміли, що шукали не там, адже старовинні вказівники, які вказували на втрачений храм, були помилковими.

 

Про це повідомляє ВВС.

 

Зазначається, що у 1964 році грецька та швейцарська команда почала розкопки ділянки у місті Еритрія, що на грецькому Евбея. Це місце археологи копали ще з ХІХ  століття, повідомляє Грецький телеканал ERT.

 

Науковці шукали легендарний храм богині Артеміди, однієї з найшановніших богинь Древньої Греції. Храм описував ще античний географ Страбон, який помер на початку І століття н.е. За його словами, святе місце розміщувалось за 1,5 км від центру античної Еритрії.

 

Але швейцарський археолог Дені Ноуффлер виявив, що каміння, характерні для грецьких будівель того часу, були використані у візантійській церкві, і зрозумів, що Страбон помилявся, передає Швейцарське радіо та телебачення.

 

Він припустив, що насправді йдеться про відстань у 11 км (6,8 милі). Тому грецькі та швейцарські археологи перенесли розкопки до підніжжя пагорба, що поруч з рибальським селом Амарінтос. Після кропіткої роботи вони виявили портик або галерею, які могли бути частиною храму, і почали ціленаправлені розкопки цього місця

у 2012 році.

 

Їхній аналіз виявився правильним, коли врешті-решт цього літа вчені "пройшли стіни галерей і відкрили центр святилища Артеміди", повідомили у Грецькому міністерстві культури.

 

З того часу вчені знайшли низку будівель, датованих, з VI- II століттями до н.е., включаючи підземний фонтан, написи та монети з ім'ям "Артеміда" - богиня Амарінтоса.

 

"Це підтверджує, що це місце було кінцевим пунктом щорічної процесії, коли місцеві шанувальники богині полювання йшли сюди від Еретрії", - йдеться на місцевому веб-сайті EviaZoom.