На полі Полтавської битви проклали туристичну QR-стежку

15:10, 21.09.2017
На полі Полтавської битви проклали туристичну QR-стежку

Під час презентації маршруту за допомогою QR-кодів «Доленосне поле європейської історії».

Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» представив інформаційно-туристичний маршрут за допомогою QR-кодів «Доленосне поле європейської історії».

 

Про це повідомляється на сайті Полтавської міської ради.

 

"За допомогою спеціальних антивандальних кам’яних табличок з QR-кодами прокладено маршрут епіцентром поля Полтавської битви. Він поєднав сім локацій – різних за змістом та часом виникнення туристичних об’єктів показу – від ХVІІІ століття до ХХІ. Турист має можливість самостійно після знайомства з експозицією музею за допомогою смартфона чи планшета пройтися територією маршруту, отримати додаткову цікаву інформацію як про баталію, так і її наслідки", - йдеться в повідомленні мерії Полтави.

 

Зокрема, серед об’єктів показу – Музей історії Полтавської битви, пам'ятник Петру І, братська могила царських воїнів, каплиця св. Петра і Павла, Сампсоніївська церква, перший музей Полтавської битви, ротонда вшанування пам’яті полеглих у Полтавській битві.

 

Про об’єкти, які хоч якось пов’язані із гетьманом Іваном Мазепою або запорізькими козаками, які виступили проти російських військ царя Петра І на боці шведського короля Карла ХІІ, музейники нічого не повідомляють.

 

Емблемою туристичного маршруту є підкова-смайлик. Найголовніша умова користування – наявність смартфона або планшета й інтернету, за допомогою якого турист потрапляє на веб-сайт «Полтава туристична».

               Пройти маршрут Полтавської битви можна лише за допомогою смартфону. 

 

За словами начальника відділу туризму та культурної спадщини міськради Віталія Павлова, нинішній маршрут не найбільший за своєю протяжністю, проте за змістовністю, насиченістю інформації – найбільш цікавий.

 

Варто зазначити, що перший інтернет-маршрут у Полтаві – «Стежка легенд» – з’явився у вересні 2015 року. Восени 2016-го його було доповнено трьома новими пам’ятками – літературно-меморіальними музеями В.Г.Короленка, Панаса Мирного та І.Котляревського.

 

На сьогодні «Стежка легенд» об’єднує 23 найцікавіші культурні та історичні пам’ятки міста.