У гаражі й на кухні: як канадські українці складають вдома дрони
Здавалося б, якщо хто народився за понад 7 тисяч кілометрів від України після Другої світової війни, нехай і в родині емігрантів зі Львівщини >>
У Севастополі горить десантний корабель класу Ropucha і субмарина Kilo (Фото: Твіттер (Х) OSINTtechnica)
Дослідники OSINT повідомляють, що на судноремотному заводі в окупованому Севастополі пошкодили великий десантний корабель класу Ropucha та підводний човен класу Kilo.
Як інформує УМ, про це 13 вересня повідомили OSINT-дослідник MT Anderson та аналітики OSINTtechnical у мережі Х
«Схоже, що вранці українські війська успішно атакували доки Севастопольського суднобудівного заводу, які, ймовірно, зайняті російським підводним човном класу "Кіло" і десантним кораблем класу "Ропуха"», - повідомили OSINT.
Йдеться про великий десантний корабель проєкту 775 (Ropucha), які будувалися на верфі Stocznia Polnocna в Польщі та субмарину класу Kilo.
Дослідники також публікують фото, де стверджують, що на ньому горить десантний корабель проєкту 775.
Ці судна були у сухому доці Севастополя станом на ранок 12 вересня.
Підводні човни класу "Кіло" – збірне позначення, прийняте в NATO для двох проєктів російських підводних човнів: субмарин проєкту 877 "Палтус" та проєкту 636 "Варшав'янка".
Великі десантні кораблі проєкту 775 – за кодифікацією НАТО - Ropucha (польськ. жаба) - серія великих десантних кораблів (ВДК) 2-го рангу ближньої і дальньої морської зони, побудованих у Польщі для ВМФ СРСР.
Кораблі призначені для висадки морського десанту і перекидання морем військ і вантажів. Здатні транспортувати різні види бронетехніки, включно з танками. Кораблі цього проєкту є основою російського десантного флоту.
Командувач Повітряних сил генерал-лейтенант Микола Олещук подякував українським пілотам в контексті "бавовни" в тимчасово окупованому Севастополі.
Про Олещук написав у Telegram.
«А поки окупантів "штормить" і вони досі оговтуються від нічної бавовни у Севастополі, подякую пілотам Повітряних сил Збройних Сил України за чудову бойову роботу!», - сказано в повідомлені генерала.
Повітряні сили офіційно не коментують вищевказані події.
У свою чергу представник ГУР Андрій Юсов підтвердив ушкодження двох суден під час нічної атаки на Севастопольський морський завод.
За його словами, ідеться про дизель-електричний підводний човен «Ростов-на-Дону» та великий десантний корабель «Мінськ».
«Українська розвідка підтверджує ушкодження великого десантного корабля «Мінськ» і підводного човна «Ростов-на-Дону»», — сказав Юсов.
Нагадаємо, що в ніч на 4 серпня СБУ спільно з ВМС ЗСУ катерами-камікадзе успішно уразили російський великий десантний корабель "Оленегорский горняк". Цей корабель також належить до великих десантних кораблів проєкту 775 (Ropucha). Всього у рамках цієї програми було побудовано 25 суден проєкту 775, і ще три модернізовані 775М (775/III), які відрізнялися озброєнням – останній з кораблів було спущено на воду у 1990 році.
Як повідомляла УМ, у ніч на 13 вересня окупаційна "влада" Севастополя повідомила про пожежу на судноремонтному заводі в районі Кілен-балки, Міноборони Росії заявило про атаку ракетами та безпілотними катерами, внаслідок якої пошкоджено два кораблі.
Здавалося б, якщо хто народився за понад 7 тисяч кілометрів від України після Другої світової війни, нехай і в родині емігрантів зі Львівщини >>
Тіла 502 полеглих оборонців з Донецького, Луганського та Запорізького напрямків, а також з території рф повернули в Україну. >>
До 100 тисяч військових Україна могла втратити загиблими за майже три роки повномасштабного вторгнення росії, ще близько 400 тисяч солдатів могли отримати важкі поранення. >>
Українські журналісти та редакції отримали анонімні електронні листи про мінування низки установ в різних областях України. >>
Із селища Копанки Харківської області Третя штурмова бригада вибила російських окупантів та взяла у полон рашистських бійців. >>
У бою на сході України загинув фінський медик-доброволець на позивний "Сіпа". >>