Штаб-сержант бригади «Хартія» Олександр Ющенко поліг у бою

01:10, 26.04.2024
Штаб-сержант бригади «Хартія» Олександр Ющенко поліг у бою

Олександр Ющенко «Капа» виховав чимало захисників. (facebook.com/khartiiabrygada)

Головний сержант 13-ї бригади Національної гвардії України "Хартія" Олександр Ющенко «Капа» поліг у бою під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Долинське Дніпропетровської області.

 

Як інформує Україна молода, про втрату повідомила 13 Бригада НГУ «Хартія»

 

«З великим сумом та розпачем повідомляємо про трагічну загибель головного сержанта бригади Олександра “Капа” Ющенко.

 

Це непоправна втрата для всієї нашої військової родини. Олександр Михайлович зробив вагомий внесок у формування сержантського корпусу, був гідним прикладом та справедливим керівником», - йдеться у повідомленні.

 

Тоді як мер Луцька Ігор Поліщук повідомив, що Ющенко Олександр загинув 23.04.2024 року.

 

 

Журналіст Юрій Бутусов, який особисто знав воїна, написав:

 

«Олександр Ющенко. Загинув друг, один з кращих з нас, Воїн, який з першої миті викликав повагу та захоплення. На війні з самого початку з 2014 року. Чіткий, точний, вимогливий до всіх, а передусім до себе, фанат та провідник жорсткої дисципліни та організації, який виховував та керував прикладом, самим собою.

 

Він був тим рідкісним професіоналом, якому можна було довірити незнайомих людей, і він гарантовано робив з них якісних солдат, він був винятково відповідальним і працював на результат.

 

Головний сержант бригади, який був зразком сержантського корпусу, та виховав сотні видатних бійців. Він був одним з тих, хто створював піхотний батальйон за стандартами НАТО у складі 4-і бригади швидкого реагування Нацгвардії, він був одним з тих, створював бригаду Хартія. Завтра прощаємось у його рідному місті…».

 

Попрощаються з військовим у п’ятницю, 26 квітня, об 11 годині у Луцьку в Кафедральному соборі Святої Трійці.

 

ДОВІДКОВО:

Лучанин Ющенко Олександр Михайлович, 29.06.1986 року народження був призваний на військову службу до складу військової частини Національної гвардії України на посаду головного сержанта.

 

Військову кар’єру почав у 2005 році, вивчившись на танкіста, за рік став командиром відділення.

 

Повернувся до військової справи у 2014 році, не лишившись осторонь захисту батьківщини. У складі спецпідрозділу “Омега” брав участь у бойових діях на Сході країни. Був нагороджений вогнепальною зброєю та орденом “За мужність” ІІІ ступеня.

 

У 2015 році був одним із засновників формування 4-тої бригади оперативного призначення Національного гвардії України “Рубіж”. Це перше в історії незалежної України формування, створене згадано натівських стандартів, вона не мала аналогів серед інших військових формувань.

 

У 2018 році став командиром відділення у 25-тій окремій бригаді охорони громадського порядку НГУ.

Олександр Михайлович мав пристрасть до тренування тварин. У 2020 році закінчив курс кінологів у Житомирській академії поліції.

 

У 2022 році був мобілізований на особливий період до ССО ЗСУ. Згодом перевівся до 5-ї окремої бригади НГУ.

 

Розпочав службу в 13-ї бригаді оперативного призначення НГУ “Хартія” з квітня 2023 року. Одразу був призначений на посаду головного сержанта бригади.

 

Олександр Михайлович казав: «Не бійся бути незручним, різким, вимогливим. Зараз ти закладаєш у солдатів ті знання і навички, які можуть врятувати їм життя».

 

Як повідомляла "УМ", учасник двох революцій, воїн Роман Панькевич загинув у бою під Красногорівкою.