У Неаполі російська шпигунка роками спокушала співробітників НАТО

17:58, 27.08.2022
У Неаполі російська шпигунка роками спокушала співробітників НАТО

Шпигунка видавала себе за дизайнерку ювелірних виробів, а насправді була кадровим офіцером ГРУ з Росії.

Розслідувачі із Bellingcat разом із журналістами викрили російську шпигунку ГРУ, яка десятиліттями видавала себе за латиноамериканську дизайнерку ювелірних виробів і розважалася зі співробітниками НАТО в Неаполі.
 
Як інформує Україна молода, про це повідомляє видання The Guardian.
 
Зазначається, що шпигунку звуть Марія Адела Кухфельдт Рівера, вона розповідала людям, яких зустрічала, що вона є дитиною батька німця та матері перуанки, яка народилася в місті Кальяо, Перу. Насправді ж вона була кадровим офіцером ГРУ з Росії.
 
“Рівера” виявилася тою, кого розвідувальна спільнота називає нелегальним таємним агентом, навченим видавати себе за іноземця. Московські спецслужби використовували нелегалів ще з раннього радянського періоду. Іноді вони десятиліттями залишаються жити під своїми фальшивими ідентичностями. 
 
«Під псевдонімом “Рівера” жінка переміщалася між Римом, Мальтою та Парижем, зрештою оселившись у Неаполі, де розташоване Командування об’єднаних збройних сил НАТО, приблизно у 2013 році. Вона відкрила ювелірний бутик під назвою Serein і вела активне громадське життя»,– зазначили розслідувачі.
 
За даними видання її знайомі сказали, що, взявши на себе роль секретаря в неаполітанському відділенні міжнародного клубу Lions Club, вона змогла подружитися з багатьма співробітниками НАТО. Один зі співробітників НАТО розповів слідчим, що у нього були короткі романтичні стосунки з “Ріверою”. 
 
Традиційно контррозвідувальним службам було надзвичайно важко знайти нелегалів, але у світі біометричних даних, програмного забезпечення для розпізнавання обличчя та можливостей розслідування на основі відкритих даних Росії стало важче тримати своїх нелегалів поза увагою.
 
За словами генерального директора Bellingcat та провідного розслідувача Христо Грозєва, він вперше виявив слід можливого нелегала ГРУ, коли переглядав надану групою опозиційних хакерів базу даних перетинів кордону, зареєстрованих білоруськими прикордонниками. Він шукав номери російських паспортів у діапазонах, які, як відомо, використовували оперативники ГРУ, і знайшов численні збіги. Більшість з них мали російські імена, але одне виділялося: Марія Адела Кухфельдт Рівера.
 
«Вона подорожувала за кількома російськими паспортами з серійними номерами в діапазоні, який використовували інші відомі співробітники ГРУ, включно з офіцером, якого звинуватили в отруєнні “Новічком” болгарського торговця зброєю Еміліана Гебрева, і ще одного офіцера ГРУ, причетного до нападу на Сергєя Скрипаля та його дочку в Солсбері у 2018 році. 
 
Також 15 вересня 2018 року “Рівера” купила квиток з Неаполя в Москву, ймовірно через побоювання, що інші оперативники з подібними номерами паспортів можуть бути скомпрометовані. Здається, вона більше не покидала Росію»,– повідомив Грозєв.
 
Через два місяці після раптового від’їзду з Неаполя вона опублікувала статус у Facebook італійською мовою, мабуть, щоб пояснити своє зникнення та мовчання, написавши, що пройшла курс хіміотерапії.
 
До слова, СБУ викрила агентурну групу російського ГРУ на Запоріжжі.
Нагадаємо, контррозвідка Служби безпеки України виявила ворожого агента, який у перші дні повномасштабного вторгнення РФ “провів” із Сумської до Київської області 128 одиниць техніки окупанта.
 
Як відомо, Служба безпеки України затримала агента РФ, який коректував ракетні удари по Запоріжжю в обмін на обіцянку “керівної посади” у разі окупації міста.
 
Раніше СБУ затримала 35-річну мешканку Києва, яка діяла в інтересах країни-агресора, збираючи інформацію про розташування українських військових підрозділів і об’єкти критичної інфраструктури міста.
 
Окрім того, співробітники СБУ затримали агента ФСБ, який коректував ракетні удари по українських позиціях на сході. Зрадник надавав ворогу координати цілей в Донецькій області й звітував про результати “прильотів”.
 
Як повідомляла УМ, працівникам Служби безпеки України вдалося викрити та затримати   російського агента, який «здавав» інформацію ворогу. За його «наводкою» рашисти завдавали ракетні удари по школах Миколаєва.