Суд визнав незаконною вулицю Гандзюк в Херсоні

01:25, 01.09.2020
Суд визнав незаконною вулицю Гандзюк в Херсоні

Вулиці повернули її колишню назву - Лютеранська

Верховний суд України визнав незаконним перейменування вулиці Лютеранської в Херсоні на вулицю імені загиблої активістки Катерини Гандзюк.

 

Як інформує УМ, про перейменування повідомив адвокат Масі Найєм у Facebook. Адвокат не має прямого процесуального стосунку до справи Гандзюк, але з самого початку переймається нею, заявив, що вулиця буде «все одно перейменована на вулицю Катерини Гандзюк».

 

Зокрема, суд не задовольнив касаційну скаргу міськради та повернув вулиці колишню назву.

 

"Цю вулицю все одно буде перейменовано на вулицю імені Катерини Гандзюк. Питання тільки часу", – підкреслив адвокат.

 

Також про рішення суду повідомив адвокат підозрюваного у вбивстві Гандзюк голови Херсонської облради Владислава Мангера Дмитро Ільченко на своїй сторінці в Facebook. Він написав, що рішення остаточне й оскарженню не підлягає. Ільченко заявив, що з вимогою зберегти назву вулиці Лютеранської звернулися до суду її жителі, які стверджували, що їхня думка не була врахована, обґрунтувань того, який саме героїчний вчинок зробила Гандзюк, немає, а Лютеранська – історична назва, яка була відновлена в порядку декомунізації, а тому повторне перейменування неможливе.

 

Ільченко стверджує, що суд виніс таке рішення, оскільки міськрада нібито не надала документів, передбачених законом, про те, чому вулицю потрібно було назвати ім'ям загиблої активістки.

 

"Нагадаю, що жителі Лютеранської звернулися до суду з вимогою зберегти назву їхньої вулиці, яку раптово і всупереч усім встановленим процедурам перейменували на вулицю Катерини Гандзюк. Жителі вулиці стверджували, що їхня думка не була врахована, обґрунтувань про те, який саме героїчний вчинок зробила Гандзюк, немає, Лютеранська – історична назва, яка була відновлена в порядку декомунізації, а тому перейменування повторне неможливо. Суд погодився з цими доводами, зокрема, з грубим порушенням процедури розгляду питання, позбавлення людей доступу до процедури ухвалення рішення, що стосується їхнього щоденного життя", – написав він.

 

 

У постанові Верховного суду, датованій 27 серпня, серед іншого, звернено увагу, що рішення міськради про перейменування вулиці було ухвалене без попереднього громадського обговорення, чим було порушене законодавство, що стосується присвоєння імен осіб, також присвоєння імені Гандзюк не відповідає законодавству в тому, що воно передбачає лише увічнення пам’яті осіб, які 1) внесли вагомий внесок і боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, підтримання міжнародного миру і безпеки, зміцнення міжнародного авторитету України; 2) здійснили героїчний вчинок, звершення в ім’я Батьківщини; зробили значний особистий внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя. Таким чином, Верховний суд підтвердив аналогічні рішення в цій справі судів нижчих інстанцій.

 

При цьому в постанові також звернено увагу, що Верховний суд не надає оцінки мотивам рішення Херсонської міськради про перейменування вулиці, а тільки встановлює недотримання визначеної законодавством процедури його ухвалення.

 

Нагадаємо, Херсонська міська рада вирішила перейменувати Лютеранську вулицю в місті на вулицю Катерини Гандзюк у лютому 2019 року, Херсонський окружний адміністративний суд скасував це рішення в травні того ж року, а в листопаді 2019-го П’ятий апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги Херсонської міської ради і херсонського міського голови Володимира Миколаєнка і залишив без змін згадане рішення суду нижчої інстанції щодо визнання протиправним рішення про перейменування вулиці Лютеранської в Херсоні на вулицю Катерини Гандзюк. Херсонська міськрада подала касаційну скаргу на постанову апеляційної інстанції.

 

Як повідомляла «УМ», 31 липня 2018 року херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні.