Митрополит РПЦ Антоній хоче роздавати киянам Благодатний вогонь

17:35, 18.04.2020
Митрополит РПЦ Антоній хоче роздавати киянам Благодатний вогонь

Митрополит Антоній заперечує чутки про інфікування коронавірусом. (Фото з ФБ-сторінки митрополита РПЦ Антонія)

Вище духівництво РПЦ в Україні у чергове вдається до порушення умов карантину на відміну від інших релігійних конфесій України.

 

Зокрема керуючий справами РПЦ в Україні, митрополит Антоній закликає прихожан Московського патріархату, незважаючи на карантин, прийти до Свято-Воскресенського храму в Києві і запалити лампадки від Благодатного вогню, який планують привезти з Єрусалиму в суботу ввечері.

 

Московське духівництво обрало цей храм невипадково, адже він розташований неподалік від Києво-Печерської Лаври, яку столична влада закрила на карантин, а поліція виставила навколо монастиря пости охорони.

 

Про це повідомляє «Україна молода» в суботу, з посиланням на публічну заяву митрополита РПЦ Антонія.   .

 

«З Божою поміччю, делегація… доставить в Україну Благодатний вогонь. Ми сподіваємося, що це стане втіхою для багатьох віруючих українців. Особливо зараз, в умовах карантину, коли багатьом доведеться святкувати Великдень вдома. З огляду на цей факт, а також те, що в деяких ЗМІ з'явилися висловлювання про те, що цього року наша країна не побачить Благодатний вогонь, ми закликаємо всіх, хто хотів би доторкнутися до цього знамення Світлого Христового Воскресіння, прийти до Свято-Воскресенського храму (з дотриманням усіх санітарних норм), який знаходиться недалеко від в'їзду до Києво-Печерської Лаври», - наголосив Антоній.

 

Московський митрополит додав, що «кожен, хто прийшов у цей храм зможе запалити лампаду від привезеного зі Святої Землі вогню» і додав, що «ми нікого не відштовхнемо, нікого не скривдимо».

 

За його словами, для уникнення масового скупчення людей Благодатний вогонь у храмі Воскресіння Христового можна буде отримати протягом всієї Світлої Седмиці за попереднім записом.

 

«У ці ж дні буде можливість отримати Благодатний вогонь в основних районних храмах столиці і області, так само за попереднім записом у настоятелів і з дотриманням всіх карантинних норм», - написав Антоній у соцмережах.

 

Зауважимо, що в суботу в окремих ЗМІ повідомили, з посиланням на неофіційні джерела, що черговими жертвами коронавірусу в Лаврі стали митрополити РПЦ Онуфрій (який вважає себе предстоятелем УПЦ МП попри те, що Вселенський патріархат позбавив його цього статусу) і Антоній.

 

Нібито російські ієрархи іноді залишають лікарні, щоб їх могли помітити в монастирях. Щоправда Антоній заперечив чутки про своє інфікування.

 

Як повідомляла «УМ», у храмі Гроба Господнього в Єрусалимі традиційно зійшов Благодатний вогонь у Велику суботу, 18 квітня. Диво сходження вогню відбулося без  паломників та з обмеженої кількісті православних ієрархів у масках.

 

Лампаду з Благодатним вогнем мали передати представникам РПЦ в Україні, які чекали її у літаку в аеропорту "Бен-Гуріон" в Єрусалимі. Потому Благодатний вогонь потрапить до Києва.

 

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній більш схильний до того, щоб  використати кошти на захист для медиків, ніж винайняти чартер, який доставить благодатний вогонь з Єрусалиму до Києва.

 

МВС закликає українців не йти до церкви на Великдень і обіцяє особливо несвідомих громадян штрафувати.