Проспект Жукова у Харкові: УІНП хоче покарати депутатів

18:42, 28.02.2020
Проспект Жукова у Харкові: УІНП хоче покарати депутатів

Перейменування проспекту Григоренка на Жукова обійдеться харків’янам у 100 тисяч гривень.

Український інститут національної пам’яті звернеться до правоохоронних органів через рішення про перейменування проспекту Петра Григоренка на маршала Жукова, ухвалене депутатами Харківської міської ради 26 лютого.

 

Про це повідомляє пресслужба УІНП в п’ятницю.

 

«Наполягатимемо на персональній відповідальності усіх причетних до порушення закону осіб», - наголошують в Інституті.

 

За даними дослідників, рішення міськради «провокує війни пам’яті, ображає пам’ять про ветеранів Другої світової війни, є незаконним і не сприяє консолідації суспільства».

 

В УІНП наголосили, що перейменування проспекту іменем маршала Георгія Жукова порушує частину 6 статті 3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», оскільки Жуков обіймав низку керівних посад в СРСР, зокрема, був міністром оборони у 1955-1957 роках і членом Президії ЦК КПРС у 1957 році.

 

Також Інститут заявив, що рішення міськради може використати Росія в своїй інформаційно-пропагандистській кампанії, зокрема може спробувати просувати міфи про «спільну історичну долю росіян та українців», «Велику Вітчизняну війну» тощо.

 

Рішення про повернення проспекту ім’я Жукова обійдеться харків’янам у 100 тисяч гривень, заявили в Інституті, оскільки потрібно буде змінити таблички.

 

Дослідники також зауважують, що Петро Григоренко має безпосередній стосунок до Харкова, адже він у 1929-1931 навчався в Харківському технологічному інституті (сьогодні - Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»).

 

До того ж, Петро Григоренко (1907-1987) – генерал-майор радянської армії, який став дисидентом; ветеран Другої світової війни, начальник штабу 8-ї стрілецької дивізії 4-го Українського фронту, правозахисник.

 

Як повідомляла «УМ», 19 червня 2019 року Харківська міська рада повернула проспекту Петра Григоренка ім'я маршала Жукова попри акції протесту патріотів.

 

5 вересня Харківський окружний адмінсуд задовольнив адміністративний позов різних політиків і політсил про скасування рішення міськради про повернення проспекту Григоренка імені Жукова, пославшись на порушення процедури: не було громадського обговорення.

 

Харківська міськрада подала апеляцію. 8 листопада апеляційний адміністративний суд підтвердив незаконність повернення імені маршала Жукова проспекту Григоренка.

 

Утім, 26 лютого Харківська міськрада знову проголосувала за перейменування проспекту Петра Григоренка та присвоєння йому імені радянського маршала Георгія Жукова.