На Донбас завезли найновіші системи радіоелектронної боротьби Росії - ОБСЄ

08:35, 13.08.2018
На Донбас завезли найновіші системи радіоелектронної боротьби Росії - ОБСЄ

У місії ОБСЄ підкреслили, що зафіксували наявність усіх чотирьох систем уперше (фото: osce.org)

СММ ОБСЄ зафіксувала на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей новітні засоби протиповітряної оборони та радіоелектронної боротьби російського виробництва.
 
Про це йдеться у звіті місії від 10 серпня.
 
Наголошується, що 9 серпня безпілотник СММ у Луганську та в районі селищ Лобачеве і Бугаївка зафіксував до 30 танків збройних формувань Росії, реактивну систему залпового вогню, чотири установки зенітно-ракетних комплексів та 26 одиниць причіпної артилерії.
 
Крім цього, 28 липня безпілотник ОБСЄ виявив 4 різні системи радіоелектронної боротьби (РБ-341В "Леєр-3", 1Л269 "Красуха-2", РБ-109А "Билина" та спеціальний комплекс для постановки перешкод безпілотним літальним апаратам "Репелент-1) біля н.п. Чорнухине.
 
У Спеціальній моніторинговій місії підкреслили, що зафіксували наявність усіх чотирьох систем уперше.
 
"2 серпня безпілотник СММ, під час здійснення польоту над цією ж ділянкою, не виявив цих систем", - йдеться у звіті.
 
Українська сторона СЦКК наголосила, що усі ці комплекси створені в Росії протягом останніх років.
 
"РБ-109А "Билина" - взагалі має бути прийнята на озброєння російської армії лише цього року за результатами військових випробувань. Випробування ці, як бачимо, проводяться на території України", - заявили в СЦКК.
 
У ніч на 8 серпня безпілотник ОБСЄ зафіксував колони вантажівок, які в'їжджали в Україну з боку Росії і виїжджали з неї грунтовою дорогою у місці, де відсутні прикордонно-пропускні споруди.
 
Раніше спостерігачі ОБСЄ готувалися запустити безпілотника, коли до них підійшов озброєний терорист окупаційних військ Донбасу та погрожував збити літальний апарат.