У Маріуполі амністували музейниць за передачу 52 картин до Криму

11:24, 04.02.2018
У Маріуполі амністували музейниць за передачу 52 картин до Криму

Ольга Чаплинська і Наталія Курьонишева були амністовані після каяття.

Жовтневий районний суд Маріуполя Донецької області визнав винними у службовій недбалості двох співробітниць Маріупольського краєзнавчого музею Ольгу Чаплинську і Наталію Курьонишеву, які передали 52 картини XVIIІ-XX ст. в окупований Крим у березні 2014 року.

 

При цьому, суд одразу ж амністував винних музейниць.

 

Про це йдеться в оприлюдненому нині рішенні суду від 25 січня.

 

"Суд приходить до висновку про те, що обвинувачені особа 1 та особа 2 своїми діями вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 367 КК України, що полягає в службовій недбалості, тобто невиконанні та неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди державним інтересам та спричинило тяжкі наслідки", - зазначається у вироку.

 

У матеріалах провадження констатується, що 18 лютого 2014 року Сімферопольський художній музей і Маріупольський краєзнавчий музей підписали договір на експонування картин у рамках виставки "Російське та українське мистецтво ХVIII-початку ХХ сторіччя".

 

Того ж дня із Криму до Маріуполя прибуло 52 картини, які є державною частиною Музейного фонду України. Їх показ мав тривати до 27 травня 2014 року. Проте 19 березня керівництво Маріупольського краєзнавчого музею одержало листа від директора "Сімферопольського художнього музею". У листі їх просили повернути картини назад у Сімферополь через напружену соціально-політичну обстановку в Україні.

 

Ольга Чаплинська, яка на той час була керівницею Маріупольського краєзнавчого музею, одноосібно розірвала договір на експонування картин, а завідувачка відділом фондів Художнього музею ім. А.І. Куїнджі КУ "Маріупольський краєзнавчий музей" Наталія Курьонишева 20 березня передала 52 експоновані картини до Сімферопольського музею.

 

Суд вирішив, що Чаплинська і Курьонишева були службовими та матеріально-відповідальними особами, які усвідомлювали ситуацію в країні у зв’язку із захопленням на той час державних будівель та органів державної влади України на території Автономної Республіки Крим та Севастополі російськими військовими.

 

Саме тому Чаплинській було призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на три роки з позбавленням права обіймати посади, пов’язані із здійсненням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов’язків строком на рік. Рішення суду стосовно Наталії Курьонишевої було таким самим.

 

Утім, суд врахував розкаяння обох фігуранток і звільнив їх від основного та додаткового покарання на підставі закону про амністію.