У Європарламенті закликали призупинити кандидатський статус Грузії

16:06, 07.05.2024
У Європарламенті закликали призупинити кандидатський статус Грузії

Проросійська більшість у грузинському парламенті фактично розвернула країну в обійми росії.

У Європарламенті понад 30 депутатів закликали високого представника ЄС Жозепа Борреля призупинити статус кандидата на вступ до Євросоюзу для Грузії.

 

Як інформує УМ, про це повідомляє Эхо Кавказа.

 

На думку депутатів Європарламенту, спроби змусити замовкнути мирних демонстрантів і застосування сили в процесі ухвалення російського аналога закону про «іноагентів», ініційованого правлячою партією «Грузинська мрія», вийшли за рамки дозволеного.

 

«Така поведінка ще більше посилила напруженість і поляризацію в грузинській політиці та суспільстві», - наголошують євродепутати.

 

Європарламентарі вказують, що ці дії суперечать дев'яти крокам Єврокомісії і що це більше не можна ігнорувати.

 

«Закликаємо вас зайняти тверду позицію і вжити відповідних заходів, які послужать чітким сигналом уряду Грузії. Поведінка уряду Грузії та правлячої партії «Грузинська мрія» суперечить зобов'язанням країни-кандидата в ЄС. Відповідно, статус кандидата для Грузії має бути призупинено без її подальшого прогресу на шляху вступу», - йдеться у повідомленні.

 

По-друге, на думку євродепутатів, слід переглянути фінансування Європейським союзом державного бюджету та урядових програм Грузії.

 

По-третє, проміжну оцінку прогресу Грузії у виконанні дев'яти кроків, викладених у рекомендації Єврокомісії від 8 листопада 2023 року, мають провести без зволікань, ідеться в документі.

 

Депутати Європарламенту заявляють, що вони невпинно працювали, щоб підтримати грузинський народ і його прагнення до ЄС, і продовжують це робити, але демократичні критерії для всіх країн-кандидатів однакові, і їх потрібно дотримуватися.

 

Авторами заяви є Раса Юкнявічене, Андрюс Кубілюс, Міріам Лексман і ще 28 депутатів Європарламенту.

 

Нагадаємо, що 1 травня грузинський парламент схвалив закон «Про прозорість іноземного впливу» у другому читанні. Президент країни Саломе Зурабішвілі раніше пообіцяла ветувати документ, якщо він буде ухвалений у третьому читанні. Водночас правляча партія «Грузинська мрія» має достатню кількість голосів для подолання президентського вето.

 

На акції протесту проти закону «Про прозорість іноземного впливу» у Тбілісі в ніч на 3 травня поліція затримала 23 особи.

 

Як повідомляла УМ, Закон про «іноагентів»: у Тбілісі поліція відступила від парламенту під тиском протестувальників.