Фон дер Ляєн після зустрічі з Макроном і Цзіньпінем: Китай може вплинути на рф

15:16, 06.05.2024
Фон дер Ляєн після зустрічі з Макроном і Цзіньпінем: Китай може вплинути на рф

Урсула фон дер Ляєн та Емманель Макрон зустрічають Сі Цзіньпіня у Парижі. (twitter.com/vonderleyen)

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн коротко прокоментувала підсумки тристоронньої зустрічі з президентом Франції Емманелем Макроном і лідером Китаю Сі Цзіньпінем у Парижі в понеділок.

 

Як інформує Україна молода, про це Урсула фон дер Ляєн повідомила у соцмережах 6 травня.

 

Зокрема, вона сподівається, що КНР використає свій вплив на росію, щоб покласти край війні в Україні, яку вона веде проти України, а також і далі відіграватиме важливу роль у деескалації ядерних погроз Кремля.

 

«Першою темою, щодо якої ми обмінялися думками, була геополітична ситуація. Ми особливо обговорили Україну й конфлікти на Близькому Сході. Ми згодні з тим, що Європа і Китай мають спільні інтереси в мирі та безпеці, і ми розраховуємо, що Китай використає весь свій вплив на росію, щоб покласти край агресивній війні росії проти України.

 

Президент Сі відіграв важливу роль у деескалації безвідповідальних ядерних погроз росії. І я впевнена, що президент Сі і далі робитиме це на тлі безперервних ядерних погроз з боку росії», - розповіла президентка Єврокомісії.

 

Також, за її словами, лідери обговорили зобов'язання Китаю не постачати росії "будь-яке смертоносне обладнання".

 

«Потрібні додаткові зусилля для скорочення поставок до росії товарів подвійного призначення, які потрапляють на поле бою, і з огляду на екзистенціальний характер загрози, яка походить від цієї війни і для України, і для Європи, це справді впливає на відносини ЄС і Китаю», - наголосила фон дер Ляєн.

 

Вона акцентувала, що це був "відкритий і чесний обмін думками та обговорення питань, щодо яких ми сходимося в поглядах, і щодо питань, де маємо розбіжності", темами обговорення були питання "від геополітики до зміни клімату та економічні відносини".

 

Нагадаємо, лідер Китаю здійснює перше за п'ять років турне до Європи, в рамках якого він відвідає Францію, Сербію та Угорщину

 

Як повідомляла «УМ», Сі Цзіньпін у Парижі заявив, що КНР "працюватиме з Францією і всім міжнародним співтовариством" для завершення війни в Україні