Опонент Ердогана закидає росії втручання у вибори президента Туреччини

15:54, 12.05.2023
Опонент Ердогана закидає росії втручання у вибори президента Туреччини

Кандидат у президент Кемаль Киличдароглу попередив росію не втручатися у вибори країни (Фото з відкритих джерел)

Головний опонент на виборах діючого президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана — Кемаль Киличдароглу заявив, щоб росія не втручалася  у президентські вибори і «тримала руки подалі від турецької держави».

 

Як інформує Україна молода, про це написав в Твітері.

 

«Дорогі російські друзі, ви стоїте за монтажами, змовами, контентом Deep Fake і записами, які вчора були викриті в цій країні. Якщо ви хочете продовжити нашу дружбу після 15 травня, тримайте руки подалі від турецької держави. Ми як і раніше виступаємо за співпрацю і дружбу», - написав він, продублювавши повідомлення російською та турецькою мовами.

 

Киличдароглу не уточнив, яке саме російське угруповання причетне до втручання в голосування.

 

У неділю, 14 травня, в містах Туреччини відбудуться одночасно президентські й парламентські вибори, на яких Реджеп Таїп Ердоган, який перебуває при владі 20 років (з 2003 по 2014 – як прем'єр-міністр, з 2014 і донині – як президент), бореться за її збереження. 

 

Напередодні виборів країну потрясли руйнівні землетруси, що забрали життя 50 тисяч людей.  Вони, як і чутки про пережитий інфаркт,  негативно позначилися на рейтингах Ердогана.  

 

Опитування, проведені минулого тижня, показали, що вибори президента Туреччини можуть пройти в один тур, закінчивши ь програшем Ердогана його ключовому опоненту – Кемалю Киличдароглу (Альянс націй). За даними опитувань KONDA Research, чинний президент отримав підтримку 43,7% опитаних, а Киличдароглу – 49,3%.

 

Як повідомляла УМ, Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган три дні до виборів програє своєму головному супернику Кемалю Киличдароглу на понад п'ять процентних пунктів.