Президія Ічкерії визнала Голодомор геноцидом українського народу

13:29, 27.11.2022
Президія Ічкерії визнала Голодомор геноцидом українського народу

Визнання Голодомору геноцидом українського народу урядом Ічкерії у вигнанні є цілком логічним кроом..

Президія уряду Чеченської республіки Ічкерія визнала Голодомор геноцидом українського народу.

 

Як інформує УМ, про це стало відомо із сайту Президії уряду Чеченської Республіки Ічкерія.

 

"Сьогодні, коли Росія знову чинить агресію щодо України, дуже важливо називати історичні події своїми іменами. Протягом усієї історії, прикриваючись заявами про дружбу та "братні народи", Москва намагалася знищити українців.

 

 Одним із прикладів цього є штучно організований голод 1932—1933 років, який забрав до 7 мільйонів життів українських селян. Він став результатом політики насильницької колективізації, яку проводив уряд Радянського Союзу, який вважав українське селянство опорою для національного руху і тому вживав заходів щодо його знищення.

 

У селян забирали не лише зерно, а й усі продукти харчування і навіть те, що можна було обміняти на продукти, прирікаючи їх на голодну смерть. В Україні Голодомор сприймається як акт геноциду українського народу, інспірований урядом СРСР.

 

Чеченський народ із глибоким розумінням та співчуттям ставиться до боротьби українців за незалежність. У наших народів однакові цілі та спільний ворог. Наш народ вдячний українському народу, Президенту України та Верховній Раді України за визнання 18 жовтня 2022 року Україною Чеченської Республіки Ічкерія – Тимчасово окупованої РФ – Росією територією та засудження геноциду чеченського народу", - йдеться в постанові.

 

Відповідну постанову підписала Алла Дудаєва, голова Президії уряду ЧРІ.

 

Як повідомляла УМ, президент США Байден закликав вшанувати пам’ять жертв Голодомору і віддати належне хоробрості українського народу.