Війна проти України почалася з Криму і ним має закінчитися – Зеленський

08:14, 10.08.2022
Війна проти України почалася з Криму і ним має закінчитися – Зеленський

Зеленський знає, що ми повернемося в український Крим. (Фото Офісу президента)

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що російська війна проти України та проти всієї вільної Європи почалася з Криму і має закінчитися Кримом – його звільненням.

 

Як інформує Україна молода, про це глава держави заявив у відеозверненні в ніч на середу.

 

«Сьогодні багато уваги до тематику Криму. І це правильно, бо Крим – український, і ми ніколи від нього не відмовимося. Ми не забудемо, що саме з окупації Криму почалися російська війна проти України.

 

Росія перетворила наш півострів, який завжди був і буде одним із найкращих місць у Європі, на одне з найбільш небезпечних місць у Європі. Росія принесла у Крим масштабні репресії, екологічні проблеми, економічну безвихідь і війну», - підкреслив Верховний Головнокомандувач.

 

За його словами, росія вдається до терору в Криму, а світ починає визнавати, що в 2014 році "помилився, коли вирішив не давати відповіді на повну силу на перші агресивні кроки росії".

 

Тим більше, що  присутність окупантів на півострові створює загрози Європі та світовій стабільності.

 

На його думку, можливо, історики колись визначать, скільки людей було вбито через використання росією Криму для терору: «Десятки тисяч? Сотні тисяч? Від України й Грузії до Сирії та більш віддалених регіонів».

 

«Не може бути безпечним Чорноморський регіон, поки Крим окупований. Не буде стабільного і довготривалого миру і в багатьох країнах на узбережжі Середземного моря, поки Росія має змогу використовувати наш півострів як свою військову базу», – переконаний Зеленський.

 

Акцентуючи на тому, що російська війна проти України почалася з Криму і  ним має закінчитися, глава держави додав: «Сьогодні неможливо сказати, коли це станеться, але ми постійно додаємо необхідні компоненти у формулу звільнення Криму… Я знаю, що ми повернемося в український Крим».

 

Він також повідомив, що Кримська платформа цього року проведе новий саміт, але деталі поки що зарано розголошувати. Також готуються нові рішення для захисту прав корінних народів України, а також програми відновлення Криму після звільнення.

 

Президент наголосив, що Україна відбиває "колонізаторську навалу" від Харківщини до Херсона, від Донецька до Енергодара, від Станиці Луганської до Ялти, від Бердянська до Новофедорівки, щоб уся Україна була вільною.

 

Як повідомляла «УМ», 9 серпня на військовому аеродромі в Новофедорівці в Криму пролунало близько десяти вибухів.

 

Міноборони росії заявило, що пожежа на авіабазі "Саки" виникла внаслідок детонації кількох авіаційних снарядів та нібито через порушення вимог пожежної безпеки на аеродромі.

 

Голова Меджлісу Рефат Чубаров звернувся до росіян, які незаконно перебувають чи оселилися в окупованому рф Криму та порадив виїжджати з окупованого росією Криму якнайшвидше.