Дмитро Лубінець обраний новим омбудсменом у Раді
На посаду уповноваженого з прав людини Верховна Рада України призначила Дмитра Лубінця. >>
"Слуги" вже добираються й до мовного омбудсмена. (Фото: Фейсбук Тарас Кремінь)
Депутати від монобільшості - «Слуги народу» - зареєстрували законопроєкт, яким пропонують спростити звільнення Уповноваженого із захисту державної мови. Інституцію, яка контролює виконанням закону про мову.
Як інформує УМ, про це свідчить законопроєкт №6336, текст закону та пояснювальна записка до нього.
Згідно з текстом закону, мовного омбудсмена пропонують звільняти ще за двома критеріями:
визнання Кабміном діяльності омбудсмена незадовільною за результатами розгляду щорічного звіту;
"в інших випадках" за поданням прем’єра.
Законодавці впевнені, що ці причини "усунуть прогалину в законодавстві, яка полягає у відсутності політичної відповідальності за невиконання або недобросовісне виконання своїх обов’язків омбудсменом".
Ініціаторами законопроєкту є низка одіозних "слуг" – Максим Бужанський, Данило Гетманцев, Андрій Клочко, Галина Третьякова. Євгеній Брагар, Юлія Гришина та інші. Усього – 39 ініціаторів.
Цей законопроєкт розглядатиме Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, головою якого є один з ініціаторів – Клочко.
Зараз уповноваженого призначає та звільняє Кабмін.
Зараз у законі є лише 9 причин, згідно з якими можна звільняти мовного омбудсмена – подання ним заяви, за станом здоров’я, порушення вимог несумісності, притягнення до відповідальності за порушення закону, підтримка багатомовності всупереч Конституції, обвинувальний вирок, припинення його громадянства, визнання його безвісти зниклим або у випадку його смерті.
Цей перелік виключний і жодних інших причин звільнення наразі немає. "Слуги" пропонують його звільняти просто за поданням прем’єра, або визнавши його роботу "незадовільною".
Як повідомляла УМ, Тарас Кремінь заявив про мовну контреволюцію у ВРУ.
На посаду уповноваженого з прав людини Верховна Рада України призначила Дмитра Лубінця. >>
Запроваджений урядом два тижні тому візовий режим з росією набув чинності у п’ятницю, 1 липня. >>
Як відомо, президент Володимир Зеленський не підтримав петицію про зняття заборони на виїзд за кордон чоловікам віком від 18 до 60 років, нагадавши, що оборона України — справа всього народу. >>
Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомила, що Україна виконає сім рекомендацій Європейської комісії щодо надання статусу кандидата у члени ЄС до кінця року. >>
Верховна Рада підтримала ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, більш відомої як Стамбульська конвенція. >>
І тижня не минає, щоб зацікавлені політикою не перемелювали чергові не лише військові, а й політичні підтексти різних рухів Банкової. >>