Євросоюз розглядає формування військової навчальної місії в Україні - ЗМІ

10:43, 03.10.2021
Євросоюз розглядає формування військової навчальної місії в Україні - ЗМІ

Євросоюз розглядає різні способи посилення військового потенціалу Збройних сил України. (Фото ООС)

Європейський союз розглядає можливість створення європейської військової навчальної місії в Україні.

 

Це відбувається на тлі загострення бойових дій на Донбасі, спровокованого активністю гібридних військ Росії.

 

Як інформує Україна молода, про це пише німецьке видання Weltam Sonntag  з посиланням на документи EEAS (Європейської служби зовнішніх зв'язків).

 

Зазначається, що через напруження між Києвом і Москвою, що не спадає, в ЄС розглядають формування незалежної військової навчальної місії під назвою "Військова консультативна та навчальна місія ЄС в Україні" (EU Military Advisory and Training Mission Ukraine - EUATM).

 

Документ Європейської служби зовнішніх зв'язків передбачає, що створення такої місії стане вираженням солідарності з Україною з урахуванням військової активності Росії біля українських кордонів і на окупованих територіях.

 

За даними німецьких журналістів, на створенні військової місії наполягають Литва, Латвія, Естонія, а також Польща, Румунія і Словаччина.

 

Крім того, таку позицію підтримують Швеція і Фінляндія.

 

У матеріалі йдеться, що в кінці липня очільники МЗС та Міноборони України направили главі європейської дипломатії Жозепу Боррелю секретне звернення з проханням про її створення.

 

Крім варіанту створення військової місії, Євросоюз розглядає ряд інших способів посилення військового потенціалу Збройних сил України.

 

Серед них розширення консультативної місії ЄС щодо реформи сектора громадянської безпеки України, яка існує з 2014 року.

 

Як повідомляла "УМ", Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний переконаний, що Україна втілює стандарти НАТО і готова до вступу.