Зеленський узаконив національний спротив і збільшив чисельність ЗСУ

12:58, 29.07.2021
Зеленський узаконив національний спротив і збільшив чисельність ЗСУ

День Сил спеціальних операцій відзначають в Україні 29 липня. (Фото ССО)

Президент Володимир Зеленський публічно підписав закони «Про основи національного спротиву» і збільшення чисельності Збройних Сил України у четвер.

 

Як повідомляє Україна молода, підписання відбулося під час виступу глави держави на урочистостях з нагоди Дня Сил спеціальних операцій (ССО) в Житомирській області.

 

«Наступним і надзвичайно важливим етапом розвитку ССО має стати реалізація двох нових законів, що були внесені мною до парламенту як невідкладні і ухвалені конституційною більшістю: закони про основи національного спротиву і збільшення чисельності Збройних Сил України», - заявив Зеленський.

 

Звертаючись до воїнів-спецпризначенців глава держави наголосив:

 

«Ці закони мають безпосередній стосунок до Сил спеціальних операцій, які отримують важелі для розбудови руху опору, зможуть поповнити свої лави новими фахівцями й надалі посилювати свій внесок у зміцнення обороноздатності нашої держави. І я з радістю підписую ці два важливі для нас, для України, для нашої героїчної армії закони саме тут, саме в цей важливий, ваш професійний день».

 

На його переконання, реалізація положень цих двох законів, які підтримала конституційна більшість Верховної Ради, стане наступним і надзвичайно важливим етапом розвитку ССО.

 

«Створення системи національного спротиву в Україні є потужним сигналом усім, що наша країна оборонятиметься, не допустить подій 2014 року і що захист України для нас – це всенародна справа», – наголосив Володимир Зеленський.

 

І додав, що Закон «Про основи національного спротиву» передбачає комплекс важливих заходів, які мають на меті розвиток територіальної оборони та руху опору, впровадження системи підготовки населення до національного спротиву.

 

Також, за його словами, документ дає змогу в разі потреби залучити все населення України до захисту рідної землі, свого краю й своєї родини та згуртувати всіх українців навколо цих важливих, пріоритетних ідей.

 

«Заходи національного спротиву здійснюватимуться як на підконтрольній, так і на тимчасово окупованих територіях нашої держави», – констатував президент.

 

Згідно з законом, чисельність ЗСУ збільшується на 11 тисяч (10 тисяч для військ територіальної оборони і 1 тисяча – для Сил спеціальних операцій).

 

Загалом чисельність ЗСУ затверджено в кількості, яка не перевищує 250 тисяч осіб (у тому числі 204 тисячі військовослужбовців).

 

Володимир Зеленський також представив нове командування ЗСУ і ДШВ, а також  оглянув озброєння й військову техніку.

 

Як повідомляла «УМ», президент Зеленський звільнив начальника Генерального штабу Збройних сил України Сергія Корнійчука, командувача Десантно-штурмових військ ЗСУ Євгена Мойсюка та командувача Операції об'єднаних сил Володимира Кравченка у середу.

 

Напередодні було звільнено головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака і призначено на цю посаду Валерія Залужного, командувача оперативного командування "Північ".