Катастрофа МН17: уряд Нідерландів позивається проти Росії

14:21, 10.05.2021
Катастрофа МН17: уряд Нідерландів позивається проти Росії

Уряд Нідерландів також захищає всі 298 жертв МН17 різних національностей та їхніх родичів.

Уряд Нідерландів подає позовну заяву проти Російської Федерації до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

 

Причина: участь Росії у збитті пасажирського лайнера рейсу МH17 над Донбасом у 2014 році.

 

Як повідомляє Україна молода, про це інформує пресслужба уряду Нідерландів у понеділок.

 

Зокрема, Нідерланди передають до ЄСПЛ усю наявну інформацію у справі МН17. Зазначається, що цією скаргою уряд Нідерландів забезпечує максимальну підтримку індивідуальних скарг родичів загиблих в авіакатастрофі.

 

У своїй скарзі країна також захищає всі 298 жертв МН17 різних національностей та їхніх родичів.

 

«Забезпечення справедливості для 298 жертв рейсу МН17 та їхніх родичів було і залишається найвищим пріоритетом для уряду. Крок, який ми робимо, передаючи справу до ЄСПЛ і таким чином максимально підтримуючи скарги найближчих родичів, наближає нас до нашої мети», – йдеться в повідомленні.

 

Про цей крок Нідерланди також повідомлять Радбез ООН.

 

Нагадаємо, пасажирський Boeing-777 малайзійських авіаліній, що виконував рейс МН17 з Амстердама в місто Куала-Лумпур, було збито збройними силами РФ над окупованим Донбасом 17 липня 2014 року. На борту лайнера було 283 пасажири і 15 членів екіпажу. Всі вони загинули.

 

Об’єднана слідча група, яка веде міжнародне розслідування катастрофи Боїнга МН17, зробила висновок, що літак був збитий ракетою, випущеною зенітно-ракетним комплексом “Бук” поблизу населеного пункту Сніжне. При цьому слідчі впевнені, що ракетний комплекс був доставлений в Україну з Росії.

 

Заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін вважає, що Міжнародний суд ООН зможе завершити розгляд справи щодо катастрофи рейсу MH17 не раніше кінця 2023 року.