Вода у Криму: потреба російських окупантів складає 2,6 млн кубометрів на рік

11:14, 23.02.2021
Вода у Криму: потреба російських окупантів складає 2,6 млн кубометрів на рік

Командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Забезпечення кримчан питною водою залежить від збільшення кількості військових Росії на окупованому півострові.

 

Наразі чисельність російських військ у Криму становить близько 33 тисяч, а на його потреби, згідно з нормами російського Міноборони, потрібно близько 2,6 мільйона кубометрів води на рік.

 

Як передає Україна молода, про це повідомив командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв у коментарі Укрінформу.

 

«Той факт, що на даний час керівництво Російської Федерації неспроможне повноцінно забезпечити Крим прісними водними ресурсами – досить очевидний. І це, насамперед, спричиняє подальший занепад промисловості та сільського господарства, а також є передумовою виникнення гуманітарної та екологічної проблеми. Згідно з офіційними даними, станом на 01 січня 2021 року, на тимчасово окупованій території АР Крим на постійній основі мешкають 2 416 856 осіб. Разом з тим, наявна чисельність російських військ складає близько 33 000 осіб», - наголосив пан Наєв.

 

Він не виключає, що враховуючи нинішню політику Росії, вказана кількість російських військовихнапівостровізростатимейнадалі.

 

«Росія продовжує “накачувати” півострів окупаційними військами. Враховуючи цей факт та згідно з нормами російського Міноборони, для такої кількості військових потрібно близько 2,6 мільйона кубометрів води на рік. Також, крім особового складу військовослужбовців, треба враховувати обслуговування військової техніки, побутові потреби і найголовніше – створення додаткових резервів з водою задля автономного забезпечення потреб у випадку надзвичайної ситуації з метою недопущення зниження боєготовності військових підрозділів», - розповів генерал-лейтенант.

 

Такі дії військово-політичного керівництва Росії, збільшення чисельності військовослужбовців ЗС РФ в Криму та створення там суцільної військової бази суттєво впливають на рівень забезпеченості місцевого населення водою, наголосив командувач.

 

Нагадаємо, до 2014 року Україна забезпечувала 85% потреб Криму в прісній воді завдяки Північно-Кримському каналу, що з'єднує Дніпро з півостровом. Після окупації Криму Росією постачання води до Криму було припинено.

 

В даний час запаси води на півострові поповнюються з водосховищ і підземних джерел. За заявою кримських екологів, регулярне використання підземних джерел призводить до засолення кримського грунту.

 

Моніторингова місія ООН в Україні неодноразово заявляла про необхідність доступу її експертів на територію окупованого півострова, підкреслюючи, що Росія несе основну відповідальність за забезпечення водопостачання півострова.

 

Путін навіть доручив науковцям шукати прісну воду на дні Азовського моря.