Рада підтримала законопроєкт Зеленського про народовладдя

16:03, 18.06.2020
Рада підтримала законопроєкт Зеленського про народовладдя

Президентський закон про референдум отримав 252 голоси, інші два недобрали голосів (проєкт "Батьківщини" – 68 голосів, ОПЗЖ – 75).

Верховна Рада підтримала законопроєкт президента Володимира Зеленського «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» у першому читанні під час засідання у четвер.

 

Як повідомляє «Україна молода», за нього проголосували 252 депутата.

 

Законопроєкт №3612 пропонує такі види всеукраїнського референдуму за предметом:

 

затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України;

 

вирішення питання загальнодержавного значення;

 

зміна території України;

 

втрата чинності законом України або окремими його положеннями.

 

Ключовою ж новацією законопроєкту є запровадження електронних процедур під час організації та проведення всеукраїнського референдуму, в тому числі електронних голосувань.

 

Загалом Верховна Рада розглянула три проєкти закону про референдум: внесений президентом №3612; внесений Юлією Тимошенко та Сергієм Соболєвим ("Батьківщина") №2182; внесений Василем Німченком, Віктором Медведчуком та їхніми соратниками ("Опозиційна платформа – За життя") №3177.

 

Профільний комітет рекомендував відхилити законопроєкти нардепів "Батьківщини" й ОПЗЖ, а президентський, як "більш комплексний та системний", прийняти за основу з необхідністю внесення пропозицій та поправок

 

Президентський закон отримав 252 голоси, інші два недобрали голосів (проєкт "Батьківщини" – 68 голоси, ОПЗЖ – 75).

 

Представник президента у парламенті Руслан Стефанчук, представляючи президентський проект закону, сказав, що цей законопроєкт передбачає можливість електронного голосування.

 

У проєкті від Володимира Зеленського відмовилися від консультативних референдумів і передбачили обов’язковість положень результатів референдуму для Верховної Ради та президента.

 

Також робоча група передбачила "4 запобіжники" щодо махінацій у питаннях зміни території України: не можна винести на референдум питання, які суперечать Конституції та нормам міжнародного права; питання, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету чи територіальної цілісності України, створення загроз національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі.

 

Також не можна винести на референдум питання податків, бюджету та амністії; питання, які віднесені до компетенції органів правопорядку (призначення винних, винесення вироків).