Зеленському закидають «ганебне шоу» із переслідуванням Порошенка

15:29, 14.06.2020
Зеленському закидають «ганебне шоу» із переслідуванням Порошенка

Володимиру Зеленському закидають формування поліцейської держави. (Фото Офісу президента)

Колишні політв’язні, історики, громадські діячі та активісти обурені «ганебним шоу», влаштованим навколо начебто «вручення підозри» п’ятому президенту України, лідеру партії «Європейська Солідарність» Петру Порошенку і переконані, що це не робить честі владі і повертає країну в часи Януковича.

 

Як повідомляє «Україна молода», про це йдеться у відкритому зверненні політв’язня, учасника ініціативи «Першого грудня» Йосифа Зісельса до президента Зеленського, яке підписали відомі науковці, громадські діячі та політичні в‘язні радянського режиму.

 

Вони закликають Зеленського припинити політичні переслідування, натомість спрямувати зусилля на консолідацію суспільства у протидії російській агресії.

 

«Звернутись із цим листом нас спонукали останні події, які повертають нашу державу у часи Януковича. Сваволя, вибіркове правосуддя, політичні переслідування після Революції Гідності мали назавжди полишити Україну. Ми обурені діями ДБР та ОГПУ, які повертають ці огидні явища в українську дійсність. Це – ознаки формування в Україні поліцейської держави», - наголошується у зверненні.

 

І додають: «Ганебне, незаконне, непрофесійне шоу, влаштоване навколо начебто "вручення підозри" п’ятому Президенту України, народному депутату Україну Петру Порошенку не робить честі владі. Воно значно погіршує імідж нашої країни у світі. Такі дії дискредитують саму правоохоронну систему, руйнують і без того невисоку довіру до неї. Суспільству посилається небезпечний сигнал: "органам" закон не писаний. А отже, завтра будь-чиї права можуть розтоптати – було би політичне замовлення».

 

Автори наголосили Зеленському, що «не варто наслідувати приклад Януковича», який  «призводить до руйнівних наслідків, і в першу чергу для влади».

 

Підписанти зазначають, що в Україну повернулись репресії проти політичних опонентів, а дії правоохоронців стосовно Порошенка ослаблюють позицію України на міжнародній арені.

 

На їх думку, звинувачення президента України за видання указу про кадрове призначення у Службу зовнішньої розвідки України виглядають дивно,  адже це його конституційні повноваження. Крім іншого, йдеться у листі, це може поставити під сумнів будь-які кадрові рішення, які ухвалює як нинішній, так і майбутні очільники держави і це – небезпечний прецедент.

 

Відкритий лист підписали, зокрема, письменник та Надзвичайний і повноважний посол України Юрій Щербак, керівник Центру європейських гуманітарних досліджень НаУКМА Костянтин Сігов, професор Національного університету "Києво-Могилянська академія", ексміністр освіти і науки Сергій Квіт, колишній політв’язень і поет Микола Горбаль, директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський та інші, загалом близко трьох десятків людей.

 

Як повідомляла «УМ», Петру Порошенку 10 червня спробували вручити підозру у будівлі Державного бюро розслідування без участі генпрокурора.

 

Водночас, генпрокурорка Ірина Венедіктова, до якої приїхав Порошенко за підозрою, не стала її вручати і фактично втекла.

 

Пізніше Порошенко виявив, що за ним здійснюють незаконне спостереження.